به گزارش افکارنیوز،

برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا در یک گردهمایی به انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور پرداخت و او را یک دروغگو نامید.

وی در این خصوص گفت: می‌دانید دونالد ترامپ هر روز باعث خجالت ماست. ترامپ به قشر کارگر گفته بود از آن‌ها حمایت می‌کند، اما باید بگویم که او دروغ گفت. ترامپ تو در کنار قشر کارگر نبودی، زیرا به آن‌ها گفتی که برای همه برنامه مراقبت‌های بهداشتی تأمین می‌کنی و پس از آن قانونی را امضا کردی که باعث شد سی و دو میلیون آمریکایی دیگر برنامه مراقبت بهداشتی نداشته باشند. ما رئیس جمهوری داریم که دچار مرض دروغگویی است.

این سناتور آمریکایی در بخش دیگری از سخنرانی‌اش از موضع ترامپ در قبال تغییرات آب و هوایی انتقاد کرد و گفت: من به دونالد ترامپ می‌گویم که تغییرات آب و هوایی یک «کلاهبرداری» نیست؛ بلکه یک تهدید جدی برای کشور ما و سیاره ماست.

برنی سندرز و دونالد ترامپ تاکنون بار‌ها وارد جنگ لفظی علیه یکدیگر شده اند. ترامپ پیش از این هم برنی سندرز را «برنی دیوانه» خطاب کرده بود. سندرز هم تاکنون بار‌ها به ترامپ لقب «نژادپرست» داده است.

برنی سندرز، سناتور دموکرات ۷۷ ساله ایالت ورمونت که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ هم نامزد بود، حدود دو هفته پیش نامزدی خود را برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد و گفت: ما در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ انقلاب سیاسی را آغاز کردیم و اکنون زمان آن است که انقلاب را پیش ببریم.

سندرز در مدت ۱۲ ساعت پس از اعلام نامزدی‌اش برای انتخابات توانست ۴ میلیون دلار کمک‌های مالی برای کمپین انتخاباتی اش دریافت کند. پیش از این دستکم ۱۱ نماینده دموکرات نامزدی خود را برای این انتخابات اعلام کرده‌اند و یا گفته‌اند که قصد حضور در این رقابت‌ها را دارند.