به گزارش افکارنیوز،

کمیسیون انتخاباتی هند روز یکشنبه اعلام کرد که این کشور مراحل هفت گانهانتخابات پارلمانی و سراسری خود را از روز یازدهم آوریل (۲۲ فروردین ۹۸) برگزار خواهد کرد.

در این انتخابات که بزرگترین تجلی دموکراسی در جهان است، «نارندرا مودی» نخست وزیر کنونی هند احتمالاً از تنش‌های هند- پاکستان بیشترین بهره انتخاباتی را خواهد برد.

«سونیل آرورا» رئیس کمیسیون انتخابات هند در یک نشست مطبوعاتی در «دهلی نو» اظهار داشت که حدود ۹۰۰ میلیون شهروند هندی برای رأی دهی واجد شرایط هستند که ۱۵ میلیون نفر از رأی دهندگان حدود ۱۸ تا ۱۹ سال سن دارند.

گفتنی است که ظرف چند هفته گذشته، کمبود شغل و پایین بودن قیمت محصولات زراعی محبوبیت مودی را به شدت کاهش داده است. اما به دنبال درگیری ماه گذشته ارتش هند با نیروهای شبه نظامی پاکستان و راه افتادن موجی از حس وطن پرستی در کشور ۱.۳ میلیارد نفری هند، حزب متبوع نارندرا مودی (حزب هندو- ملی‌گرای بهاراتیا جاناتا) از برتری قابل توجهی بر سایر احزاب رقیب برخوردار است.

شایان ذکر است که حزب بهاراتیا جاناتا در انتخابات سراسری ۲۰۱۴ هند ۲۸۲ کرسی از مجموع ۵۴۳ کرسی پارلمان این کشور را تصاحب کرده که برجسته‌ترین نمایش قدرت یک حزب سیاسی در سه دهه گذشته به شمار می‌رود.