به گزارش افکارنیوز،

در پی سقوط مرگبار هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸، اندونزی امروز دوشنبه اعلام کرد بکارگیری این مدل هواپیما را در ناوگان خود متوقف کرد.

اداره هوانوردی چین نیز پیش از این اعلام کرد از شرکت‌های هوایی داخلی خود خواسته است از بکارگیری هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خودداری کنند. 

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد شرکت هواپیمایی پادشاهی مراکش  تصمیم گرفته تمامی پرواز‌های این شرکت که با بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ انجام می‌شود را متوقف کند. این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه مراکشی نوشت: شرکت هواپیمایی پادشاهی مراکش تصمیم دارد پرواز‌های تجاری با بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ را که از مبدأ مراکش به مقصد پاریس، لندن و بارسلون انجام می‌شود را معلق کند.

خطوط هوایی اتیوپی پس از حادثه مرگبار سقوط این نوع هواپیما در روز گذشته، پرواز هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ را تا اطلاع ثانوی به عنوان اقدامی پیشگیرانه به حال تعلیق درآورد.

شرکت «کیمن ایرویز» متعلق به جزایر کیمن (از مستعمرات فرادریایی انگلیس در دریای کارائیب) نیز اعلام کرده استفاده از این مدل هواپیما را تا دریافت اطلاعات بیشتر متوقف کرده است.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی روز گذشته تنها چند دقیقه پس از پرواز و در مسیر خود به نایروبی، پایتخت کنیا سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن که شمار آن‌ها به ۱۵۷ نفر می‌رسید، جان باختند. این اتفاق، دومین حادثه برای هواپیما‌های ۷۳۷ مکس ۸ به شمار می‌رود که از سال ۲۰۱۷ کار خود را آغاز کرده است.