به گزارش افکارنیوز،

آمریکا در حال مذاکره با طالبان است اما نمایندگان دولت افغانستان در این گفتگوها شرکت ندارند و می‌گویند اطلاعات کافی به آنها داده نمی‌شود و از این رو به شدت از آمریکا انتقاد دارند.

در همین رابطه یکی از مشاوران نزدیک اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، با کلامی تند از روش مذاکره آمریکا انتقاد کرده و «زلمای خلیل‌زاد» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان را به شدت محکوم کرده است.

«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان، در حضور خبرنگاران در واشنگتن گفت که دولت آمریکا دولت افغانستان را در جریان گفتگوهایش با طالبان قرار نمی‌دهد.

او افزود که دولت افغانستان آخرین جایی است که از آنچه در دوحه گذشته باخبر می‌شود.

زلمای خلیل‌زاد تاکنون همواره دولت افغانستان را پس از گفتگو با طالبان در جریان نتایج به دست آمده قرار می‌داد اما او این بار مستقیماً از دوحه به واشنگتن بازگشت.

همچنین عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان، از انجام مذاکرات صلح با طالبان بدون حضور نمایندگان دولت افغانستان انتقاد کرد.

عبدالله در مصاحبه با فرستنده تلویزیونی طلوع گفت که صلحی که بدین طریق به دست آید را به دشواری می‌توان محقق ساخت.

وی گفت نمی‌توان پذیرفت که توافقی مخفیانه و بدون حضور نمایندگان مردم افغانستان صورت گیرد.

آخرین دور مذاکرات میان آمریکا و رهبری طالبان روز دوشنبه گذشته، ۱۱ مارس، در دوحه به پایان رسید. «ملأ عبدالغنی برادر» رئیس دفتر سیاسی طالبان، در پایان مذاکرات از حصول پیشرفت خوب خبر داد، اما چیزی درباره جزئیات مذاکرات نگفت.