به گزارش افکارنیوز،

«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس در جریان سفر به آلمان و فرانسه امروز (یک شنبه) درباره برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) با سران این کشورها رایزنی خواهد کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، در سی و ششمین سالگرد مشارکت با آلمان و فرانسه، می تلاش می‌کند تا بن‌بست کنونی در زمینه برگزیت را بر طرف کند. نخست‌وزیر انگلیس روز جمعه از اتحادیه اروپایی‌ها خواسته بود، برگزیت را تا سی‌ام ژوئن به تعویق بیاندازد و به او فرصت بدهند تا بتواند با مخالفان در زمینه یک خروج معمول از اتحادیه اروپا به توافق برسد. این اقدام واکنش منفی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه را به‌دنبال داشت.

یکی از دیپلمات‌های اروپایی گفت: «ما به دلیل محکم سیاسی برای تاخیر (در اجرای توافق) نیازمندیم.» همچنین «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هم روز جمعه گفته است: «من هر کاری انجام می‌دهم تا از خروج بدون توافق جلوگیری کنیم. اگر اراده وجود داشته باشد، راه وجود خواهد داشت.»

برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) سال ۲۰۱۶ پس از برگزاری همه‌پرسی رأی آورد و قرار شد این کشور تا ۲۹ مارس ۲۰۱۹ از اتحادیه اروپا جدا شود. اما این اتفاق نیازمند توافقی بین اتحادیه اروپا و بریتانیا بود که از خروج سخت این کشور از اتحادیه و آسیب‌های اقتصادی متعاقب آن جلوگیری کند. ترزا می سه بار توافقی را با اتحادیه اروپا تنظیم کرد اما پارلمان بریتانیا هر سه بار آن را رد کرد.