به گزارش افکارنیوز،

پلیس انگلیس روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای از بازداشت «جولیان آسانژ» مؤسس پایگاه افشاگر ویکی لیکس را که از هفت سال قبل به‌عنوان پناهنده در سفارت اکوادور در لندن اقامت داشت، خبر داد.

جولیان آسانژ 47 ساله از سال 2012 پناهنده شده بود و دولت اکوادور روز گذشته پناهندگی وی را ابطال و او را مجبور به خروج از سفارت کرد.

بنا بر اعلام پلیس انگلیس، سفیر اکوادور در لندن پس از ابطال پناهندگی جولیان آسانژ از نیروهای پلیس انگلیس خواسته است [برای دستگیری آسانژ] به سفارت اکوادور در لندن بیایند.

روز پنج‌شنبه حساب کاربری ویکی‌لیکس در توییتر اطلاع داد که تا بیرون آمدن آسانژ از سفارت اکوادور "چند روز یا ساعت" بیشتر باقی نمانده است.

این نگرانی‌ها پس از آن بیان شد که لنین مورنو، رئیس‌جمهور اکوادور، مدعی شد جولیان آسانژ به‌صورت مداوم شرایط پناهندگی خود را نقض کرده است.

از زمان روی کار آمدن مورنو در اکوادور شرایط اقامت آسانژ دشوارتر شده است. جولیان آسانژ در ژوئن 2012 از ترس فرستاده شدن به آمریکا به سفارت اکوادور پناه برد. در آن زمان پلیس سوئد قصد داشت او را به‌اتهام "تجاوز جنسی" بازداشت کند و احتمال داده می‌شد که در نهایت به آمریکا فرستاده شود.