به گزارش افکارنیوز،

 میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا روز پنجشنبه در اظهاراتی گفت: هنوز در حال تلاش هستم تا درباره بهترین راهکار برای پاسخ دادن به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول، تصمیم بگیرم.

وی در جمع خبرنگاران افزود: سعی می کنیم تا بهترین راهکار را برای واکنش نشان دادن پیدا کنیم. بی شک چیزی که اتفاق افتاده است، هولناک و غیرقابل قبول است. از طرف دیگر، عربستان سعودی یک متحد مهم برای ما علیه ایرانی‌هاست. بنابر این مساله سختی است که بخواهیم بهترین و متناسب ترین واکنش را پیدا کنیم.

اعضای کنگره از جمله برخی از جمهوریخواهان سنا از دولت ترامپ خواسته اند تا موضع قاطع تری را علیه عربستان سعودی اتخاذ کند ولی کاخ سفید تاکنون زیر بار چنین درخواستی نرفته است.

نمایندگان کنگره آمریکا نه تنها نگران قتل خاشقجی در کنسولگری استانبول هستند، بلکه نگرانی و ناراحتی خود را درباره قتل غیرنظامیان در جنگ یمن اعلام کرده اند.

بررسی های سازمان جاسوسی آمریکا نشان می دهد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی عامل اصلی قتل جمال خاشقجی است. ریاض هرگونه دخالت ولیعهد جوان در این پرونده جنایی را رد کرده است.

نمایندگان طرحی را برای اعمال تحریم علیه مقام های عربستان سعودی ارائه کرده اند ولی این طرح موفق به جلب حمایت سناتورها نشده است.