به گزارش افکارنیوز،

 «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در هشتمین کنفرانس امنیت بین‌المللی در مسکو با اشاره به خروج آمریکا از توافقات متعدد بین‌المللی  تاکید کرد خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد و همچنینتوافق هسته‌ای ایران نشان از بی‌احترامی واشنگتن به تعهدات خود و قوانین بین‌المللی است. 

وزیر دفاع روسیه با تاکید بر این که نیرو‌های ناتو در حال گسترش در اروپا هستند و روسیه به عنوان یک دشمن نشان داده می‌شود، افزود به این موضوع پاسخ خواهیم داد.

شویگو همچنین گفت به لطف سوریه و عراق و مذاکرات آستانه، داعش جز در مناطق تحت کنترل واشنگتن شکست خورد.

وی اعلام کرد بار‌ها از واشنگتن خواستیم اردوگاه الرکبان را تخلیه کند، اما آمریکا با این موضوع مخالفت کرد.

بیش از هزار نفر از مقامات عالی‌رتبه دفاعی و امنیتی، از جمله وزرای دفاع، روسای ستاد کل نیرو‌های مسلح و اعضای هیات‌های نظامی ۱۱۱ کشور و ۹ سازمان بین المللی در هشتمین کنفرانس امنیت بین‌المللی مسکو حضور دارند.

امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح کشورمان که در صدر هیات عالی‌رتبه دفاعی در این کنفرانس شرکت کرده است از سخنرانان مراسم افتتاحیه خواهد بود و «پیامد‌های نابودی داعش در سوریه و عراق» محور سخنرانی وزیر دفاع کشورمان است.

امیر سرتیپ حاتمی در حاشیه این کنفرانس با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه دیدار و درباره راه‌های تداوم همکاری دفاعی دو کشور به ویژه در زمینه مقابله بی‌امان با تروریسم گفتگو می‌کند.