به گزارش افکارنیوز،

جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا (باراک اوباما) روز پنجشنبه وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواهد شد و قرار است خود را به عنوان فردی نشان دهد که نه تنها حزب دموکرات بلکه کشورش را که در پی ریاست جمهوری دونالد ترامپ دچار تفرقه شده است، متحد می‌کند.

منابع نزدیک به جو بایدن اعلام کردند کمپین انتخاباتی او بر این موضوع متمرکز است که بایدن می‌تواند ترامپ را شکست دهد و به بهترین شکل ممکن می‌تواند یک ملت متفرق از نظر جغرافیایی، نژادی، جنسیتی و نسلی در دوره ترامپ را متحد کند.

بنابر گفته یک منبع آگاه، معاون اوباما قرار است روز پنجشنبه در پیامی ویدئویی ورود خود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا را اعلام کند. با وجود اینکه هنوز جزئیات مربوط به این موضوع مشخص نیست گفته می‌شود بایدن پیش از سفر به دیگر ایالت ها، هفته آینده ابتدا به پیتسبورگ خواهد رفت.

معاون  رئیس‌جمهور سابق آمریکا در حالی قرار است وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شود که تاکنون نزدیک به ۲۰ نفر نامزدی خود را برای این انتخابات اعلام کرده‌اند. نامزدی بایدن بر این ایده تمرکز دارد که دموکرات‌ها نامزدی را می‌خواهند برای حزب خود معرفی کنند که مطمئنا مخالف ترامپ باشد و به همین علت آن‌ها معاون سابق اوباما را کسی می‌دانند که می‌تواند به سیاست‌های تفرقه آمیز ترامپ، که باعث ایجاد شکاف در این کشور شده، پایان دهد.  این منبع آگاه اعلام کرد این یک موضوع حیاتی در تاریخ آمریکاست و فکر می‌کنم هدف او متحد کردن کشور باشد. کشور ما نباید تا این حد متفرق باشد.

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا پیشتر در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد دلش می‌خواهد آخرین نفری باشد که نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام می‌کند. وی به مدت ۸ سال معاون باراک اوباما بود و ۳۶ سال هم در مجلس سنای آمریکا خدمت کرد.