به گزارش افکارنیوز،

به دنبال تشدید تنش‌ها در ونزوئلا، جمعی از حامیان نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور قانونی این کشور مقابل سفارت ونزوئلا در واشنگتن تجمع کردند و خواستار پایان سیاست‌های مداخله جویانه آمریکا در امور داخلی این کشور و حمایت از مخالفان شدند.

در همین حال، حدود ۵۰ نفر از حامیان خوآن گوایدو، سردسته مخالفان ونزوئلا با حضور در مقابل سفارت این کشور در واشنگتن با طرفداران مادورو درگیر شدند. حامیان گوآیدو که قصد ورود به سفارت را داشتند با گروهی از فعالان حقوق اجتماعی آمریکایی که مسئول حفاظت از ساختمان سفارت هستند، مواجه شدند. این موضوع موجب تشدید درگیری‌های میان حامیان مادورو و گوایدو مقابل سفارت و باز شدن پای پلیس آمریکا به تنش‌ها شد.

پلیس آمریکا با حضور در محل، اقدام به جداسازی دو طرف درگیر کرد. در پی درگیری میان حامیان مادورو و گوآیدو عده‌ای نیز زخمی شدند.

کی پریتسکر، یکی از اعضای گروه حفاظت از سفارت ونزوئلا گفت: اقدام حامیان گوآیدو برای ورود به ساختمان سفارت بخشی از طرح کودتا عیله ونزوئلا بوده است. وزارت خارجه آمریکا کاملا از کودتا علیه ونزوئلا حمایت می‌کند.

خوآن گوایدو روز گذشته از مردم و ارتش ونزوئلا خواسته بود با حضور در خیابان‌های کاراکاس بزرگترین تظاهرات در تاریخ ونزوئلا را رقم بزنند.