به گزارش افکارنیوز،

 هزاران فلسطینی ساکن مناطق مختلف کرانه باختری برای ادای نماز و عبادت در مسجدالاقصی در اولین جمعه ماه مبارک رمضان به سمت شهر قدس اشغالی حرکت کردند، اما نظامیان صهیونیست فقط به فلسطینیان بالای ۴۰ سال اجازه ورود به قدس اشغالی را می‌‌دهند.

به گزارش المیادین، نظامیان رژیم صهیونیستی امروز همزمان با اولین جمعه ماه مبارک رمضان بسیاری از فلسطینیان را از نماز و عبادت در مسجدالاقصی محروم کردند و با ایجاد ایست و بازرسی‌هایی در قدس اشغالی، مانع ورود نمازگزاران فلسطینی به بیت المقدس و مسجدالاقصی شدند.

پایگاه خبری «فلسطین الان» در این رابطه گزارش داد، آنها فقط به فلسطینیان سالخورده اجازه ورود به قدس اشغالی را می‌دهند، چون معتقدند که جوانان فلسطینی حق ندارند وارد این شهر شوند.

با این حال، ده‌ها هزار فلسطینی از ساعات اولیه صبح امروز جمعه در مسجدالاقصی حاضر شدند تا در اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان حاضر شوند.

در حالی که رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی را در سراسر قدس به ویژه بخش قدیمی این شهر و اطراف مسجدالاقصی به اجرا گذاشته است، هزاران نفر خود را به این مسجد رسانده‌‌اند.

شهر قدس امروز تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته و شمار زیادی از نظامیان صهیونیست در ورودی‌های منطقه قدیمی و محوطه مسجدالاقصی مستقر شده‌اند.

نظامیان برای نمازگزاران کرانه باختری که برای ادای فریضه دینی نماز جمعه می‌خواهند به مسجدالاقصی بروند، محدودیت سنی گذاشته و از ورود مردان زیر 40 سال به بیت المقدس و مسجدالاقصی جلوگیری می‌کنند.