به گزارش افکارنیوز،

قطر۲۴ دستگاه خودروی زرهی به بورکینافاسو اهدا کرده است تا از آن‌ها برای مبارزه با تروریست‌ها استفاده کند.

بورکینا فاسو از سال ۲۰۱۵ میلادی (۱۳۹۳-۱۳۹۴ شمسی) در حال نبرد با تروریست‌ها است.

شریف سی (Chérif Sy)، وزیر دفاع بورکینا فاسو گفت این خودرو‌های زرهی که مخصوص جابجایی نیرو هستند از نوع استورم (Storm) بوده به ارتش بورکینا فاسو در جنگ با تروریست‌ها کمک خواهند کرد.

بنابر اعلام ستاد مشترک ارتش بورکینا فاسو، این نفربر‌ها که با هواپیما‌های نیروی هوایی قطر به این کشور منتقل خواهند شد، به تقویت تجهیزات و ظرفیت‌های عملیاتی بورکینا فاسو کمک خواهند کرد.

قطر اواخر ماه دسامبر گذشته (اوایل دی ۱۳۹۷) نیز ۲۴ نفربر زرهی استورم به کشور مالی، همسایه بورکینا فاسو، اهدا کرده بود. مالی نیز با معضل تروریسم مواجه است. بورکینافاسو از چهار سال پیش با حملات مرگبار مداوم گروه‌های تروریستی از جمله شاخه داعش در صحرای بزرگ، دست و پنجه نرم می‌کند.

حملات تروریست‌ها ابتدا در شمال کشور انجام می‌شدند، ولی بعد‌ها به پایتخت و سایر مناطق به خصوص شرق بورکینافاسو گسترش یافتند. بر اثر این حملات از سال ۲۰۱۵ میلادی (۱۳۹۳-۱۳۹۴ شمسی) تا امروز نزدیک به ۴۴۰ نفر کشته شده اند.

از سوی دیگر ارتش بورکینا فاسو متحمل صدمات فیزیکی زیادی نیز شده است. برای مثال تعداد زیادی وانت پیک آپ و نفربر‌های سبک ارتش بر اثر انمفجار بمب در مسیر آنها، از بین رفته اند.