به گزارش افکارنیوز،

شهردار لندن درباره سفر رسمی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به انگلیس در ماه ژوئن گفت ترامپ «هم شأن» اوباما و بوش نیست نباید برای اوفرش قرمز پهن شود. اکثر روسای جمهور آمریکا سفر‌های رسمی به انگلیس نداشته اند به استثنای باراک اوباما در سال ۲۰۱۱ و جورج دبلیو بوش در سال ۲۰۰۳.

صادق خان در مصاحبه با رادیو ال بی سی انگلیس گفت: «تاریخ به ما می‌گوید تنها دو رئیس جمهورآمریکا سفر رسمی به انگلیس داشته اند. ترامپ در شأن و رتبه این دو نیست. درست است که ما باید رابطه نزدیکی با رئیس جمهور آمریکا داشته باشیم، اما نباید برای او فرش قرمز پهن کنیم و نباید برای او ضیافت رسمی برگزار کنیم.»

ترامپ سوم تا پنجم ژوئن (۱۳ تا ۱۵ خرداد) به انگلیس می‌رود. سفر‌های رسمی به انگلیس معمولا به دعوت ملکه الیزابت انجام می‌شود، اما پایگاه رسمی خانواده سلطنتی انگلیس اعلام کرد برنامه این سفر متفاوت است. سفر ترامپ به انگلیس به دعوت ترزا می‌، نخست وزیر این کشور کمی پس از سفر وی در سال ۲۰۱۶ انجام شد که شکوایه‌ای با ۱.۸ میلیون امضا را به نشانه اعتراض به این سفر به دنبال داشت. انگلیسی‌ها به شدت به ترامپ نگاه منفی دارند. سفر کاری او در سال ۲۰۱۸ اعتراضی با مشارکت بیش از ۲۵۰ هزار نفر را در لندن و دیگر شهر‌های انگلیس بدنبال داشت.