به گزارش افکارنیوز،

«یحیی السریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن، جزئیات عملیات امروز یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور در عمق خاک عربستان را اعلام کرد.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن گفت: این حمله با استفاده از هفت فروند پهپاد به دو تاسیسات نفتی در عمق خاک عربستان صورت گرفت. خط لوله‌ای که پهپاد یمنی آن را هدف قرار داد، روزانه سه میلیون بشکه نفت را منتقل می‌کند. در صورت ادامه تجاوزگری، حملات دیگری را اجرا خواهیم کرد.

یحیی السریع در ادامه کنفرانس خبری خود تاکید کرد: این عملیات موفقیت‌آمیز که پس از بررسی‌های دقیق و همکاری اهالی عزیز آن مناطق انجام شد به توقف کامل پمپاژ نفت از طریق این خط لوله منجر شد و مستقیما اقتصاد دشمن را تحت تاثیر قرار داد. این عملیات در چارچوب واکنش مشروع به جنایات رژیم سعودی و محاصره اقتصادی آن علیه ملت بزرگ و وطن عزیز ما صورت گرفت. این عملیات به منزله اجرای وعده رهبر انقلاب یمن در خصوص حمله به تاسیسات حیاتی دشمن در صورت ادامه تجاوزات است.

وی خاطر نشان کرد فرماندهی کل نیرو‌های مسلح یمن بر آمادگی یگان‌های مختلف نیرو‌های مسلح برای اجرای عملیات بیشتر در صورت ادامه تجاوزات دشمنان و نقض حق حاکمیت یمن تاکید می‌کند و به نیرو‌های مسلح دشمن درباره ادامه تجاوزات و محاصره ملت مقاوم یمن و غارت ثروت‌های آن هشدار می‌دهد. فرماندهی نیرو‌های مسلح همچنین بر توانایی خود برای اجرای عملیات گسترده‌تر و بزرگتر در عمق خاک دشمن تاکید می‌کند و می‌گوید راه حل اوضاع منطقه توقف تجاوزات به یمن است.

صبح امروز شبکه المسیره، وابسته به نیروهای انصارالله یمن از حملات هوایی گسترده علیه تأسیسات حیاتی عربستان در واکنش به ادامه تجاوزات و محاصره یمن خبر داد.

ساعاتی پس از انتشار این خبر، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در اظهاراتی با تأیید حملات نیروهای یمنی، اعلام کرد دو ایستگاه پمپاژ نفت خط لوله شرق و غرب این کشور صبح امروز هدف حمله قرار گرفته‌اند.