به گزارش افکارنیوز،

منوچین در یکی از جلسات کمیته فرعی مجلس سنا با اشاره به اینکه نتیجه این پرونده در دادگاه مشخص خواهد شد، گفت: ما تصمیمی در این خصوص [ارائه اظهارنامه مالیاتی ترامپ] اتخاذ نکرده‌ایم.

وی اظهار داشت: جنگ بین کنگره و شاخه اجرایی درباره این موضوع به احتمال زیاد در دادگاه به پایان می‌رسد. به همین دلیل است که سه شاخه [قوه] دولتی وجود دارد که اگر یکی قادر به انجام نبود به شاخه دیگری مراجعه شود.

اظهارات منوچین دو روز پس از تعیین ضرب الاجل برای انتشار اظهارنامه ۶ ساله مالیاتی ترامپ از سوی نماینده دموکرات صورت گرفت. بیل پاسکارل، نماینده دموکرات نیوجرسی در مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود در صورتیکه استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا و چارلز رتیگ، رئیس سازمان «خدمات درآمد داخلی» اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ را منتشر نکنند، باید جریمه نقدی بپردازند و یا روانه زندان شوند.

بیل پاسکارل یکی از اعضای کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا است؛ کمیته‌ای که هفته گذشته یک اخطاریه برای انتشار اظهارنامه مالیاتی ۶ ساله دونالد ترامپ منتشر کرد. اعضای این کمیته به ترامپ تا ساعت ۵ بعدازظهر روز جمعه مهلت دادند که اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر کند.

منوچین در تاریخ ۶ مه نیز درخواست دموکرات‎ ها برای انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ را رد کرد و گفت این درخواست وجهه قانونی ندارد و باید طبق قانون اجرا شود.

شایان ذکر است، دونالد ترامپ در چند دهه اخیر است که از انتشار اظهارنامه مالیاتی‌اش خودداری کرده است.