به گزارش افکارنیوز،

بر اثر غرق شدن یک کشتی باری در سواحل ژاپن که اولین ساعات روز یکشنبه اتفاق افتاد، چهار ملوان ژاپنی ناپدید شدند. یک مسئول نیروی ساحلی ژاپن اعلام کرد این اتفاق در تاریکی هوا در پی برخورد این کشتی باری با یک کشتی دیگر در نزدیکی سواحل ژاپن روی داد.

کشتی‌های «سنشومارو» و «سومیهومارو» که هر دو با پرچم ژاپن حرکت می‌کردند، ساعت دو صبح روز یکشنبه در آب‌های اقیانوس آرام در سواحل بندر «شیبا» در شرق ژاپن به علت محدود بودن شعاع دید که ناشی از مه غلیظ در منطقه بود، با یکدیگر برخورد کردند.

«هیرومیتسو کاواگوشی» از مسولان نیروی ساحلی ژاپن اعلام کرد کشتی سنشومارو در محل حادثه غرق شد. یک قایق نیروی ساحلی ژاپن ناخدای سنشومارو را نجات داد، اما چهار ملوان این کشتی ناپدید شدند. چهار خدمه کشتی دیگر صحیح و سالم هستند. هنوز میزان خسارات وارد شده به این کشتی مشخص نشده است.

کاواگوشی افزود به نظر می‌رسد این حادثه آلودگی نفتی آب‌های منطقه را نیز به همراه داشته است. سنشومارو یک هزار و ۶۰۰ تن فولاد از بندر کاشیما در شرق ژاپن بارگیری کرده بود و به طرف اوزاکا، مرکز تجاری بزرگ غرب ژاپن در حرکت بود.

نیروی ساحلی ژاپن پنج قایق گشتی، یک بالگرد و یک واحد ویژه تجسس و امداد برای جستجو و نجات ناپدیدشدگان به منطقه اعزام کرد. یک واحد ویژه نیز مسئولیت مهار نشت نفت و پاکسازی آب‌های آلوده را بر عهده گرفته است.