به گزارش افکار به نقل از فارس، " مایکل مولن " در کنفرانس خبری مشترک با " گابی اشکنازی " همتای صهیونیست خود که در آمریکا برگزار شد، مدعی شد که تحریم ها بر ایران موثر است.
این نظر مولن درست بر خلاف آن چیزی بود که اشکنازی در همین کنفرانسی خبری اعلام کرد.
طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی با بیان تردید خود درباره موثر بودن تحریم‌ها بر ایران، اعلام کرد که " تاثیر تحریم‌های ایران تضمین شده نیست " و وی نمی‌داند که این تحریم‌ها ایران را وادار می‌کند که برنامه هسته‌ای خود را متوقف کند یا خیر.
اشکنازی گفت: این امر نیاز به روشن شدن دارد.
بر اساس این گزارش، مایکل مولن در مقابل این سخنان با بیان ادعای همیشگی دولت آمریکا مبنی بر اینکه ایران به دستیابی به توانایی ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک می‌شود، گفت که تحریم‌ها بیش از آنچه برخی انتظار داشتند موثر بوده است.
وی پس از ابراز مخالفت با اشکنازی، برای اینکه پاسخی قانع‌کننده هم به همتای اسرائیلی خود داده باشد افزود که البته راهکار نظامی هنوز مطرح است.
این اختلاف نظر آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش از این نیز در سفر " بنیامین نتانیاهو " به واشنگتن در هفته پیش نیز آشکار شد؛ زمانیکه نتانیاهو از آمریکا درخواست کرد که ایران را به اقدام نظامی تهدید کند، واشنگتن در پاسخ ضمن اعلام مخالفت خود با اقدام نظامی علیه ایران، تاکید کرد که تحریم‌ها بر ایران موثر واقع خواهد شد.
علاوه بر این روز گذشته " رابرت گیتس " وزیر دفاع آمریکا مخالفت خود را به هر گونه اقدام نظامی علیه ایران اعلام و تاکید کرد که اقدام نظامی علیه ایران نمی‌تواند مانع ادامه فعالیت‌های هسته‌ای این کشور شود ولی در مقابل برنامه هسته‌ای ایران را مخفی‌تر و دولت و ملت ایران را متحدتر می‌کند.
همچنین " کاندولیزا رایس " وزیر سابق امور خارجه آمریکا دو روز پیش با اشاره به تلاش آمریکا و کشورهای غربی برای تحت فشار قراردادن ایران با تحریم‌های اقتصادی به بهانه موضوع انرژی هسته‌ای، ابراز امیدواری کرد که این تحریم‌ها موثر واقع خواهد شد.
خبرگزاری روسی " ریانووستی " با اعلام این خبر نوشت که رایس بر این عقیده است که تحریم‌های اعمال شده بر ایران کارگر است اما لازم است صبر و تحمل نشان داده شود.
در حالی که تاکنون در شورای امنیت سازمان ملل چهار دور تحریم علیه ایران وضع شده‌ است، بیان این مواضع و این گونه اظهارات، مبنی بر اینکه برای موثر واقع شدن تحریم بر ایران، باید صبر و تحمل کرد، خود به تنهایی ثابت می‌کند که این تحریم‌ها بر خلاف ادعای غربی‌ها تاکنون موثر نبوده است و غرب باید همچنان در انتظار باقی بماند.