به گزارش افکارنیوز،

این روزنامه مدعی شده است؛ از ورود صدها مهمان هندی به هتل جلوگیری شد و برخی دیپلمات‌ها نیز تهدید شدند. مهمانانی که وارد هتل شدند، به طور بی سابقه از سوی سازمان‌های امنیتی پاکستان مورد اذیت و آزار قرار گرفتند.

اخبار بین الملل- این تنش دیپلماتیک نشان می‌دهد، حتی پس از سوگند یاد کردن "نارندرا مودی" به عنوان نخست وزیر هند در هفته گذشته، روابط دهلی و اسلام آباد همچنان متشنج است.

طبق اعلام هند، در مراسم افطار روز شنبه، جلوی ورود حدود ۳۰۰ مهمان هندی به هتل گرفته شد.

"عمر عبدالله"، رهبر حزب کنفرانس ملی هند، خواستار این تنش غیرمعقول بین دهلی و اسلام آباد شد.

کمیسیون عالی هند، از این حادثه به عنوان نقض هنجارهای اخلاق دیپلماتیک و مغایر با رفتار متمدنانه یاد کرد و از پاکستان خواست قضیه آزار و اذیت، بدرفتاری و تهدید مقامات و دیپلمات‌های هندی را بررسی کند.

پاکستان نیز در ماه مارس از برخورد نیروهای امنیتی هند با پاکستانی‌ها در مراسم روز استقلال پاکستان در کمیسییون عالی این کشور در دهلی، به هند اعتراض کرده بود.

رابطه هند و پاکستان در فوریه نیز بحرانی شده بود. حمله انتحاری گروه تروریستی جیش محمد به نظامیان هند در پولوامای کشمیر و کشته شدن ۴۰ نفر از آنها، بمباران تلافی جویانه پایگاه این گروه تروریستی از سوی جنگنده‌های هندی، سرنگون شدن دو میگ هندی و یک "اف ۱۶" پاکستانی، دو کشور را تا آستانه جنگ تمام عیار پیش برده بود.

مودی که برای بار دوم به نخست وزیری هند رسید، "عمران خان"، نخست وزیر پاکستان، را برای شرکت در مراسم تحلیف دعوت نکرد.