به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیامی که در توئیتر خود منتشر کرد مدعی شد هم حزبی‌های جمهوریخواهش از او در موضوع تعرفه‌های تنبیهی علیه مکزیک حمایت خواهند کرد.

اخبار بین الملل- رئیس جمهور آمریکا با انتشار این پیام در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان به طور کامل از تعرفه‌های رئیس جمهور علیه مکزیک حمایت می‌کنند که باعث می‌شود هر اقدامی که از سوی رئیس جمهور درباره (مسئله) مرز‌ها در پیش گرفته شود به طور کامل دارای حق وتو باشد. چرا شما به عنوان جمهوری‌خواهان از او (ترامپ) حمایت نمی‌کنید وقتی که این (حمایت) به رئیس جمهور امکان ایجاد یک توافق بهتر را می‌دهد.

این ادعای رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته سناتور رند پال، نماینده هم حزبی ترامپ از ایالت کنتاکی در خصوصتعرفه‌های تنبیهی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا علیه مکزیک گفت از استفاده ترامپ از قدرت قانونی کنگره حمایت نمی‌کند. همچنین پولیتیکو به نقل از منابع آگاه گزارش داد تد کروز، سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس در جلسه‌ای پشت در‌های بسته با وکلای کاخ سفید اعلام کرد: از شما می‌خواهم این پیام را به (کاخ سفید) برسانید که شما حتی یک جواب بله (در این باره) نشنیدید.

ترامپ اخیرا در پیامی توئیتری هشدار داد در صورتی که هیچ اقدامی برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی به آمریکا صورت نگیرد، تعرفه‌های تجاری شرکت‌های مکزیکی را تهدید می‌کند. رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم دارد به منظور فشار بر مکزیک در راستای مقابله با مهاجران آمریکای مرکزی که قصد عبور از مرز‌های آمریکا را دارند، بر همه واردات مکزیک ۵ درصد تعرفه اعمال کند.