به گزارش افکارنیوز،

 مایکل گوو یکی از کاندیدای پست نخست وزیری انگلیس و رهبری حزب محافظه کار این کشور اعتراف کرد که در گذشته در چندین مراسم کوکائین مصرف کرده است. وی ضمن ابراز پشیمانی از این عمل، تاسف عمیق خود را اعلام کرد.

اخبار بین الملل- او گفت نباید این اشتباه جلوی او را برای تصدی سمت موردنظرش بگیرد. نامزد سمت نخست‌وزیری انگلیس در این باره گفت همه‌ سیاستمداران قبل از ورود به  عرصه سیاست، زندگی متفاوتی داشته‌اند.

مایکل گوو ۵۱ ساله که وزیر محیط زیست، غذا و امور روستایی از سال ۲۰۱۷ است، در این باره گفته است: من در چندین مراسم در حدود ۲۰ سال پیش مواد مخدر مصرف کردم، در آن زمان یک خبرنگار جوان بودم. اشتباه کردم و و اگر می‌توانستم به گذشته بازگردم هرگز آن کار را انجام نمی‌دادم.

این اعتراف اقای گوو به دنبال آن بود که یک خبرنگار به نام اوون بنت یک کتاب درباره او به چاپ رساند.

در صورتی که گوو در انتخابات به پیروزی برسد، نخست‌وزیر جدید انگلیس خواهد شد. اعضای حزب محافظه‌کار در جریان انتخابات درون‌حزبی رهبر جدید و در نهایت نخست‌وزیر بعدی انگلیس را تعیین می‌کنند.

شایان ذکر است، چند روز پیش روری استوارت، وزیر توسعه بین‌المللی و دیگر نامزد رهبری حزب محافظه‌کار انگلیس، هم به خاطر کشیدن تریاک  عذرخواهی کرد.  جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس که او هم نامزد رهبری حزب محافظه‌کار است به روزنامه تایمز لندن گفته است در جریان سفرش به هند یک نوشیدنی حاوی ماری‌جوانا خورده است.