به گزارش افکارنیوز،

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا رسماً دستور بازگشایی گذرگاه‌های مناطق غربی این کشور با کلمبیا را صادر کرد.

از سوی دیگر خوان گوایدو، سردسته مخالفان دولت ونزوئلا نیز اعلام کرد تلاشهای نروژ برای میانجی‌گری بین دولت مادورو و مخالفان به بن‌بست رسیده است و در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای مذاکره بین دولت و مخالفان وجود ندارد.

دولت ونزوئلا اوایل اسفند گذشته پس از کودتای سیاسی مخالفان تحت حمایت آمریکا و برخی از کشورهای منطقه از جمله کلمبیا گذرگاه‌های مرزی این کشور با کلمبیا را بست.

بحران اخیر ونزوئلا پس از آن آغاز شد که خوان گوایدو، سردسته مخالفان دولت، ژانویه سال جاری میلادی (اوایل بهمن ۹۷)پس از چراغ سبز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و متحدان واشنگتن، در اقدامی غیرقانونی و جنجال برانگیز، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند و باعث تشدید تنش‌ها در این کشور شد؛ اقدامی که بی درنگ مورد حمایت آمریکا و دیگر کشور‌های غربی قرار گرفت.

مردم ونزوئلا و ارتش این کشور بار‌ها حمایت خود را از دولت قانونی نیکلاس مادرو اعلام کرده اند. طی ماه‌های گذشته آمریکا و متحدانش همزمان با جنگ رسانه‌ای سنگین علیه کاراکاس تلاش کردند با وضع تحریم‌های شدید و همچنین تحت فشار قرار دادن ارتش ونزوئلا، آن‌ها را به قطع پشتیبانی از دولت مادورو وادار کنند اما به اذعان رسانه‌های آمریکایی، تاکنون همه طرح‌های واشنگتن برای روی کار آوردن دولت دست‌نشانده با شکست مواجه شده است.