به گزارش افکارنیوز،

«برهم صالح» رئیس جمهور عراق، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه را روز دوشنبه در سالن کنفرانس «سعد عبدالله» اربیل به حضور پذیرفت.

به گزارش السومریه نیوز، این دیدار بعد از حضور وزیر خارجه ترکیه در مراسم ادای سوگند نیچروان بارزانی رئیس جدید منطقه کردستان عراق صورت گرفت.

چاووش‌اوغلو صبح امروز به منظور حضور در مراسم مذکور به اربیل رفته بود و در فرودگاه بین‌المللی این شهر با نیچروان بارزانی و سپس با مسرور بارزانی رئیس سازمان امنیت داخلی منطقه کردستان عراق دیدار کرد.

ظهر امروز (دوشنبه) در مراسمی که بسیاری از شخصیت‌های سیاسی داخلی و خارجی عراق حضور داشتند «نیچروان بارزانی» به عنوان رئیس منطقه کردستان عراق سوگند یاد کرده بود و پس از «مسعود بارزانی» این مسئولیت را بر عهده گرفت.

در این مراسم که در سالن «سعد عبدالله» در مرکز اربیل برگزار شد، ۱۲۰۰ تن از شخصیت‌های سیاسی و دیپلماتیک از جمله «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق و «چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه، حضور داشتند.

رئیس منطقه کردستان عراق این روزها باید فردی را به عنوان نخست‌وزیر برای تشکیل کابینه جدید به پارلمان معرفی کند تا از بین فراکسیون اکثریت انتخاب می‌شود. بسیاری «مسرور بارزانی» فرزند مسعود بارزانی را واجد بیشترین شانس برای تکیه بر صندلی نخست‌وزیری می‌دانند.