به گزارش افکارنیوز،

روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی فاش کرد یک شرکت املاک و مستغلات که جرد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مالکیت بخشی از آن را دارد، از سال ۲۰۱۷ میلادی –از زمان ورود کوشنر به کاخ سفید به عنوان مشاور ارشد ترامپ– ۹۰ میلیون دلار سرمایه خارجی با منبع نامشخص دریافت کرده است.

طبق این گزارش، پول‌های سرمایه گذاری شده با استفاده از خودرویی متعلق به «گلدمن ساکس» که در جزایر «کیمن» قرار دارد، به شرکت «کادر» منتقل شده است. جزایر کیمن یکی از پناهگاه‌های مالیاتی است که در آن محرمانه ماندن فعالیت شرکت‌ها تضمین می‌شود. بر اساس این گزارش، مبالغی نیز از عربستان سعودی به این شرکت تزریق شده است.

سرمایه کوشنر در این شرکت حدود ۵۰ میلیون دلار برآورد شده است. این مسئله باعث شده است نگرانی‌ها درباره اینکه او در مراوده با دولت‌های خارجی از جمله عربستان سعودی، منافع خود را بر منفعت آمریکا ترجیح می‌دهد، افزایش یابد.

جسیکا تیلیپمن، مدرس اصول و اخلاق دولتی و قوانین ضدفساد در دانشکده حقوق دانشگاه «جرج واشنگتن»، در این زمینه می گوید فعالیت‌های مشکوک شرکت کوشنر باعث تردید‌هایی درباره تحت تاثیر قرار گرفتن اقدامات وی (در مقام مشاور کاخ سفید) می‌شود.

این در حالی است که وکلای کوشنر می‌گویند او پس از ورود به کاخ سفید سهام خود را در این شرکت به کمتر از ۲۵ درصد کاهش داده است و در فعالیت‌های این شرکت حضور فعالی ندارد.

گاردین در ادامه گزارش خود می‌افزاید هویت سرمایه گذاران خارجی در شرکت کادر فاش نشده است، اما منابع آگاه به امور این شرکت می‌گویند بیشتر سرمایه واردشده به این شرکت از جزایر کیمن و بخشی از آن نیز از عربستان سعودی بوده است.

کوشنر که نماینده ویژه ترامپ در امور خارومیانه است با سران سعودی، به ویژه محمد بن سلمان، ولیعهد این رژیم، روابط نزدیکی دارد. طبق اظهارات منابع آگاه، یک میلیون دلار از سرمایه خارجی شرکت کادر را سعودی‌ها تامین کرده اند.