به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته شرکت‌های بزرگ فیس بوک و گوگل را به تبعیض قائل شدن علیه خود متهم کرد. ترامپ در مصاحبه با سی ان بی سی گفت درباره این شرکت‌ها نوعی انحصار در حال وقوع است.

اخبار بین الملل- رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه تلفنی به اعمال جریمه‌های چند میلیارد دلاری اتحادیه اروپا علیه شرکت‌های فناوری بزرگ آمریکا اشاره کرد و گفت: آن‌ها شرکت‌های ما هستند و به همین دلیل هدف حمله قرار گرفتند.

اخیرا کمیسیون اروپا تهدید کرد پلتفرم‌های بزرگ اینترنت مانند گوگل، توئیتر و فیس‌بوک را در پی کارزار جدید اخبار جعلی و تلاش برای تقلب مشاهده شده در انتخابات اخیر اروپا به شدت مجازات می‌کند. جولیان کینگ، کمیسر امنیتی اروپا در مصاحبه با روزنامه آلمانی دی ولت گفت این اوضاع نشان می‌دهد اتخاد تدابیر بیشتر هم از جانب کشور‌های عضو هم از جانب پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک، گوگل و توئیتر ضرورت دارد.

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره گوگل، فیس بوک و آمازون گفت: می‌توانم به شما بگویم آن‌ها علیه من تبعیض قائل می‌شوند. مردم درباره تبانی حرف می‌زنند. تبانی واقعی میان دموکرات‌ها و این شرکت‌ها وجود دارد، زیرا آن‌ها در طول رقابت‌های انتخاباتی بسیار مخالف من بودند.

رئیس جمهور آمریکا بار‌ها مدعی شده است که او و دیگر محافظه کاران قربانی تعصبات ناشی از پلتفرم شبکه‌های اجتماعی و فناوری از جمله توئیتر، فیس بوک و گوگل هستند. این در حالیست که این شرکت‌ها معتقدند تمایلات سیاسی نقشی در اجرای سیاست‌های خاص آن‌ها ندارد.