به گزارش افکارنیوز،

 در یکنظرسنجی مشخص شد که بیش از ۵۰ درصد مردم آمریکا قصد ندارند درانتخابات ۲۰۲۰ به ترامپ رای دهند.

اخبار بین الملل- نشریه کنگره آمریکا (هیل) در پایگاه اینترنتی خود نوشت: «لی میرینگوف» مدیر مؤسسه نظرسنجی افکار عمومی ماریست در مصاحبه‌ای که روز دوشنبه از شبکه تلویزیونی هیل پخش شد گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ خود "کار زیادی برای انجام دادن" دارد.

وی با اشاره به نظرسنجی مشترک ان پی آر/ساعت خبری پی بی اس/ماریست که هفته گذشته منتشر شد، گفت: "وی برای انتخاب مجددش راه دشوار و کار‌های زیادی پیش رو دارد."

بر اساس این نظرسنجی مشترک تعداد کمی از آمریکایی‌ها از انتخاب مجدد ترامپ حمایت می‌کنند. بیش از ۵۰ درصد از رای دهندگان در سراسر آمریکا می‌گویند در نظر ندارند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کشورشان به ترامپ رای دهند، در حالیکه ۳۶ درصد از رای دهندگان می‌گویند از ترامپ حمایت خواهند کرد.

با این اوصاف، ترامپ کماکان از حمایت قاطع حزب خود برخوردار است. تا کنون، وی فقط یک رقیب جمهوری خواه برای انتخابات ۲۰۲۰ دارد و وی «بیل ولد» فرماندار سابق ایالت ماساچوست است. ولد اوایل امسال نامزدی خود را اعلام کرد، اما نتوانسته است در میان جمهوری خواهان حمایتی بدست آورد.

کمیته ملی جمهوری خواهان همچنین برای اطمینان از این که وجود یک رقیب در انتخابات مقدماتی تهدیدی برای انتخاب مجدد رئیس جمهور فعلی نخواهد بود، گام‌هایی برداشته‌اند. اعضای این کمیته، در ماه ژانویه، به "حمایت یکپارچه" این حزب از ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰, به اتفاق آرا رای مثبت دادند. این یک اقدام نادر بود، چرا که این حزب معمولا پیش از آن که فردی به صورت رسمی نامزد شود، از وی حمایت نمی‌کند.