به گزارش افکار به نقل از شیعه آنلاین، روزنامه گاردین چاپ انگلیس در شماره روز پنج شنبه خود طی گزارشی به تبلیغ حجاب توسط یک دختر هنرمند نقاش پرداخت.

گاردین در گزارش خود این دختر هنرمند را " شاهزاده حجاب " نامیده و در ادامه می نویسد: " شاهزاده حجاب " همه را به حیرت آورده است و با ابداعات خود در متروی پاریس عکس های زنان بی حجاب و عریان را محجبه کرده است.

روزنامه گاردین در ادامه نوشت: این " شاهزاده حجاب " بدون اینکه نام یا اثری از خود بر جای بگذارد، به این اقدام ادامه داده و به دین اسلام اهمیت ویژه ای داده است. به نظر می رسد این آثار هنری می تواند اثر بسیار زیادی روی مخاطب داشته باشد. او حتی برای برخی زنان بی حجاب پوشیه کشیده است.

گاردین همچنین در این گزارش افزود: بسیاری از این تغییرات انجام شده توسط این " شاهزاده حجاب " بر روی عکس های تبلیغاتی عریان که به لباس های زیر زنانه مربوط می شود، انجام شده است.

این روزنامه انگلیسی در ادامه فاش کرد: اما مقامات مسئول که از این عکس های با حجاب به شدت نگران هستند، فورا دستور پاک کردن آن را صادر می کنند به طوری که تقریبا هر عکس تنها ۴۵ دقیقه در ایستگاه های مترو دیده می شود و پس از آن از دید شهروندان محو می شود.

در پایان گفتنی است پارلمان فرانسه چندی پیش با صدور قانونی ضد اسلامی، پوشیدن پوشیه و نقاب برای زنان در اماکن عمومی را ممنوع اعلام کردند.