به گزارش افکارنیوز،

 طبق گزارش سالانه «تیم فنی واکنش اضطراری شبکه رایانه ملی چین » (CNCERT)، اکثر حملات سایبری که در سال 2018، شبکه‌های چین را هدف قرار داده، از سوی آمریکا بوده است.

اخبار بین الملل- خبرگزاری چینی «شینهوا» در این خصوص گزارش کرد، این تیم فنی چینی در خصوص فعالیت‌های «تروجان» و «بات نت»، به این نتیجه رسید که در سال 2018، 3.34 میلیون رایانه در چین تحت کنترل بیش از 14 هزار سرور «کنترل و فرماندهی» تروجان و بات نت (C&C ) در آمریکا بودند که در مقایسه با تعداد سرورهای کنترل و فرماندهی در سال 2017، 90.8 درصد افزایش داشته است.

در این گزارش سالانه همچنین آمده است که سه هزار و 325 نشانی پروتکل اینترنت (IP Address)، تروجان‌هایی را در سه هزار و 607 وب‌سایت چین ارسال کرده‌اند که در مقایسه با سال 2017، 43 درصد افزایش داشته است.

شینهوا به نقل از این گزارش سالانه نوشت، در دو دسته‌بندی بالا، آمریکا در صدر لیست منابع خارجی حملات سایبری قرار دارد که رایانه‌ها و وب‌سایت‌های چین را هدف قرار داده است.

این گزارش سالانه در حالی منتشر شده است که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) تأیید کرد که آمریکا در حال انجام عملیات سایبری تهاجمی خارجی است تا به روسیه و دیگران نشان دهد که  آنها بهای مداخله‌های خود در امور آمریکا را خواهند پرداخت.

روابط واشنگتن و پکن اخیراً به دلیل اقدامات تحریک‌آمیز دولت ترامپ از جمله تعیین تعرفه 200 میلیارد دلاری بر کالاهای وارداتی چین و همچنین عبور و مرور ناوهای آمریکا از تنگه تایوان و تحریک تایوان برای پیشبرد سیاست‌های جدایی از چین رو به تیرگی رفته است.

اخیراً «جیمی کارتر» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا تأیید کرد که ترامپ در تماس تلفنی اخیر خود به وی اعتراف کرده است که چین در بسیاری از عرصه‌ها از آمریکا جلو افتاده است.