به گزارش افکارنیوز،

در پی کشته شدن یک نفر به ضرب گلوله نیرو‌های پلیس آمریکا که هنگام دستگیری او رخ داد، درگیری‌های خشونت آمیزی میان تظاهر کنندگان و ماموران پلیس در شهر ممفیس ایالت تنسی به وقوع پیوست که به زخمی شدن دست کم ۲۴ مامور پلیس انجامید. جیم استریکلند شهردار ممفیس گفت: دو روزنامه نگار نیز در حمله جمعیت تظاهر کنندگان به نیرو‌های پلیس با سنگ و آجر زخمی شدند. مقامات آمریکایی به شمار زخمی‌ها در میان تظاهر کنندگان اشاره نکرده اند.

استریکلند اوایل پنجشنبه در یک پست توئیتری گفت: دست کم ۲۴ مامور پلیس زخمی شدند که شش نفر از آن‌ها به بیمارستان انتقال یافتند. به چندین دستگاه خودرو نیرو‌های پلیس نیز آسیب رسیده است. یک دیوار بتنی محوطه یک شرکت نیز تخریب شد. شیشه‌های پنجره‌های یک ایستگاه آتش نشانی نیز شکسته شد.

در این میان اداره آگاهی تنسی اعلام کرد که ماموریت یافته است درباره حادثه تیراندازی تحقیق کند. این تیراندازی پس از آن رخ داد که نیرو‌های پلیس کوشیدند مردی را دستگیر کنند که به جرائم متعدد تحت تعقیب بود. هویت این مرد اعلام نشده است. 
اداره آگاهی تنسی تصریح کرد: این مرد خودرو خود را بار‌ها به خودرو‌های پلیس کوبید و سپس اسلحه به دست از خودرو خارج شد. وی پس از آن در جریان تیراندازی متقابل با نیرو‌های پلیس کشته شد.