به گزارش افکارنیوز،

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه به تهدید همسایگان فلسطین اشغالی پرداخت و گفت کسی نباید توان «ویرانگر» تل‌آویو را بیازماید.

اخبار بین الملل- به نوشته پایگاه «تایمز اسرائیل»، نتانیاهو که در جریان بازدید از رزمایش بزرگ ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی صحبت می‌کرد، گفت: «می‌شنوم که همسایگان ما در شمال، جنوب و شرق، ما را به نابودی تهدید می‌کنند. من به دشمنانمان می‌گویم: نیروهای دفاعی اسرائیل توان ویرانگری عظیمی دارد. ما را نیازمایید».

«رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی نیز روز گذشته حزب‌الله را تهدید کرده بود. او درباره عواقب آنچه اجرای برنامه‌های ایران خوانده، به حزب‌الله لبنان هشدار داد و گفت: اسرائیل دست‌بسته نخواهد نشست بلکه آنچه برای امنیت شهروندانش لازم باشد، انجام خواهد داد.

نتانیاهو در این بازدید، همچنین به تمجید از «آمادگی» نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: «فوق‌العاده تحت تأثیر افزایش سطح آمادگی‌مان قرار گرفته‌ام، از جمله به واسطه روحیه سربازان، فرماندهان و در وهله نخست توان مخرب نیروهای دفاعی اسرائیل.»

نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی از روز یکشنبه با برگزاری رزمایشی گسترده، جنگی فراگیر در چند جبهه را تمرین کرده است و برای اولین بار در این رزمایش جنگنده‌های «اف-۳۵» را نیز به کار گرفته است.

بر اساس اعلام سخنگوی نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی، در این رزمایش درگیری همزمان در نوار غزه، لبنان و سوریه تمرین شده است. فرار از سامانه‌های پدافندی «اس-۳۰۰» و «اس-۴۰۰»، مقابله با موشک‌باران گسترده و رویارویی با چالش‌هایی مانند تخریب باند پرواز و مرکز ارتباطات ارتش رژیم صهیونیستی، از جمله سناریوهایی است که در این رزمایش تمرین شده است.

اظهارات نتانیاهو درباره آمادگی فوق‌العاده ارتش رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می‌شود که تابستان سال گذشته ژنرال «اسحاق بریک» بازرس نیروهای مسلح این رژیم در گزارشی که جنجال زیادی به راه انداخت، آمادگی این نیروها برای جنگ را زیر سؤال برد. وی در نامه‌هایی به وزیر جنگ و رئیس ستاد مشترک وقت ارتش رژیم صهیونیستی هشدار داده بود که ضعف در تمرینات نظامی موجب شده تا ارتش این رژیم توان کافی برای جنگیدن نداشته باشد.