به گزارش افکارنیوز به نقل از العالم، گزارشگر کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی در این خصوص اظهار داشت: "نیروهای گردان شیلح از تیپ زرهی ۴۰۱ ارتش اسرائیل، مانور گسترده ای در مناطق مجاور نوار غزه برگزار کردند".

وی افزود: " مقاومت در غزه همواره اسرائیل را با موشک باران شهرکهای اسرائیلی تهدید می کند. لذا ارتش اسرائیل با برگزاری این مانورها در صدد رویارویی با این تهدیدات است ".

سرگرد " دودو " فرمانده گردان شیلح در این خصوص خاطرنشان کرد: " ربودن سرابازان اسرائیلی و موشکهای ضد زرهی عناصر مقاومت از چالشهای امنیتی نیروهای اسرائیل است ".

گزارشگر کانال دو رژیم اسرائیل خاطرنشان کرد: " فعالان فلسطینی همواره در صدد اجرای عملیات گسترده برای ربودن سربازان اسرائیلی هستند ".

" نزیه منصور " نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی، در بررسی این گزارش در گفت وگو با برنامه این هفته " العین الاسرائیلیه "(از نگاه رسانه های اسرائیل) شبکه خبری العالم تصریح کرد: " رژیم صهیونیستی برغم تدابیر شدید امنیتی همواره مناطق مرزی خود را مناطق ملتهب و نا آرام می داند، و با برگزاری مانورهای گسترده در این مناطق، در صدد تأمین امنیت خود است ".

وی افزود: " انقلابهای اخیر کشورهای عربی، مسأله فلسطین را به محور مسائل خاورمیانه تبدیل کرده است، و به فعالیتهای ضد اسرائیلی گروههای فلسطینی رونق و نشاط قابل توجهی داده است ".

نزیه منصور خاطر نشان کرد: "سرنگونی نظام حسنی مبارک که یکی از پشتوانه های مستحکم رژیم اسرائیل در منطقه بشمار می رفت، خلأ امنیتی وسیعی را برای اسرائیلیها ایجاد کرد، و دامنه عملکرد عناصر مقاومت را تا مناطق جنوبی اراضی اشغالی گسترش داد".