به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیروز در نشست جی 20 اوزاکای ژاپن و در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: اردوغان مرد سرسختی است. اما من می‌توانم با او کار کنم. او 65 هزار نفر نیرو در مرز سوریه جمع کرده بود و می‌خواست کردها را از روی نقشه پاک کند، اما من اجازه ندادم چنین اقدامی انجام دهد.

اخبار بین الملل- وی در ادامه افزود: ترک‌ها جنگجو هستند و ترکیه ارتش بزرگی دارد. آنان به یک سامانه دفاعی خوب احتیاج داشتند، اما متاسفانه در دوران اوباما آنها را سر کار گذاشتند و در مقابل خواسته‌های ترکیه با تعلل و بی‌اعتنایی برخورد کردند و آنها هم ناچار شدند سامانه موشکی را از جای دیگری بخرند.

ترامپ همچنین گفت: حالا کارخانه هواپیماسازی ما می‌گوید٬ هواپیماهای اف 35 با سامانه اس 400 مشکل دارد. من فکر می‌کنم الان این مساله از هر نظر یک مساله پیچیده است. حالا من این حرف‌ها را می‌زنم و شما فردا تیتر می‌زنید که ترامپ ترکیه را دوست دارد و به جای منافع آمریکا٬ از  ترکیه جانبداری می‌کند. خیر چنین نیست. شما دیدید که من مساله سخت بازگرداندن کشیش برونسون را حل کردم.

اغلب روزنامه‌های امروز ترکیه در اشاره به دیدار دیروز ترامپ و اردوغان در حاشیه نشست جی 20 این نشست را مثبت ارزیابی کرده‌اند اما هنوز هم تصمیم نهایی آمریکا درباره اس 400 و اف 35 اعلام نشده است.