به گزارش افکارنیوز،

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آغاز نشست هفتگی کابینه امنیتی اعلام کرد اسرائیل هفته گذشته تحریم‌های شدیدی علیه نوار غزه از جمله توقف سوخت‌رسانی را اعمال کرد و در آینده نیز اقدامات بیشتری انجام خواهد داد.

اخبار بین الملل_ او همچنین با اشاره به وضع تحولات غزه بدون اشاره به قدرت بازدارندگی موشک‌های گروه‌های مقاومت در نوار غزه گفت آن‌هایی که او را به سوی جنگ در غزه سوق می‌دهند، در صورت یک وقوع درگیری تمام عیار در نوار غزه از نخستین کسانی خواهند بود که او را نقد خواهند کرد.

او در این باره افزود: «من تحت تأثیر تبلیغات این به اصطلاح کارشناسان قرار نخواهم گرفت. بسیاری از آن‌ها به ما توصیه می‌کنند اگر در قدرت حضور داشتند، هرگز وارد جنگ نخواهند شد. راهنمای من تنها یک چیز است و آن هم امنیت اسرائیل».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از سخنان خود درباره نشست ضدفلسطینی اخیر در منامه، پایتخت بحرین گفت: «در حال حاضر ما در حال نزدیک‌شدن به کشورهای عربی هستیم و به تدریج روابط ما با آن‌ها عادی می‌شود».

نتانیاهو همچنین از بحرین به خاطر میزبانی اولین گام طرح موسوم به «معامله قرن» را قدردانی کرد.

آمریکا و بحرین  به عنوان اولین گام در راستای اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» طی روز‌های ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیر) در منامه یک نشست اقتصادی با شرکت برخی کشور‌ها و فعالان اقتصادی برگزار کردند. از سویی دیگر ائتلاف گروه‌های مقاومت و ملی فلسطین و «جنبش بایکوت اسرائیل BDS» همراه با مردم اراضی فلسطین  در اعتراض به این طرح ضدفلسطینی و نشست  منامه، روز‌های ۲۴ و ۲۵ ماه جاری میلادی (۳ و ۴ تیر) دست به اعتصاب سراسری زدند. مردم بحرین نیز همراه با مردم دیگر کشورهای جهان طی روزهای گذشته تظاهراتی علیه برگزاری این نشست برگزار کردند.

طرح موسوم به معامله قرنف طرح ضدفلسطینی دولت ترامپ برای «حل‌وفصل» نهایی مناقشه اسرائیلی-فلسطینی است. بنا بر جزئیات رسانه‌ای‌شده، این طرح کاملا به سود رژیم صهیونیستی و به ضرر آرمان مردم فلسطین است. طرح معامله قرن به دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار شش میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» یعنی کشورهای دیگر است.

عربستان و امارات از حامیان اصلی این طرح آمریکایی علیه آرمان فلسطین، در حال اعمال فشار بر تشکیلات خودگردان و دیگر کشور‌های عرب منطقه برای پذیرش طرح معامله قرن دولت ترامپ هستند. گروه‌های مقاومت منطقه از مخالفان جدی این طرح آمریکایی‌ هستند