به گزارش افکارنیوز،

«میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی یکشنبه از رفتارهای آمریکا در قبال «برجام» انتقاد کرد و از این کشور خواست با رفع تحریم‌ها زمینه اجرای کامل این توافق هسته‌ای با ایران را فراهم کند. 

اخبار سیاسی_ دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از توصیف برجام با الفاظی نظیر «توافق وحشتناک»، «بدترین توافق تاریخ» و ... اردیبهشت‌ماه سال گذشته از این توافق خارج شد و تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند. 

مقام‌های دولت ترامپ علی‌رغم این، بعد از تصمیم ایران برای کاستن از تعهدات خود در برجام در واکنش به بدعهدی‌های آمریکا و سایر طرف‌های غربی، رفتار متفاوتی در پیش گرفته‌اند و از ایران خواسته‌اند به تعهدات خود در توافق عمل کنند. 

اولیانوف به این رفتار مقام‌های دولت آمریکا اشاره کرد و در توئیتر نوشت: «آمریکا در این یک سال بیشترین تلاش را برای تخریب توافق هسته‌ای انجام داد. از هفته گذشته دولت آمریکا طوری رفتار می‌کند که گویی حامی سرسخت توافق بوده و از ایران مطالبه می‌کند که شدیداً به آن پایبند باشد.»

وی در ادامه نوشت: «خروج از این تناقض راه دارد: تخریب توافق از طریق تحریم‌ها را متوقف کنید و این توافق به طور کامل اجرایی خواهد شد.»

مقام‌های دولت جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در یک نشست خبری در ساختمان کوثر نهاد ریاست‌جمهوری اعلام کردند ایران قصد دارد از امروز فرایند غنی‌سازی اورانیوم را به بالای ۳.۶۷ درصد افزایش دهند. تهران همچنین هشدار داد در صورتی که سایر طرف‌ها برای عمل به تعهدات خود اقدام نکنند بعد از ۶۰ روز گام سوم را برخواهد داشت.