به گزارش افکارنیوز،

حسن نوروزی با اشاره به رفتار کشورهای مدعی اسلام با مردم مسلمان یمن گفت: عربستان و امارات منشاء بسیاری از تنش‌های منطقه‌ای و از حامیان تروریسم شده اند.

اخبار بین الملل- ​وی افزود: مسلمانان در کشورهای خودشان و حتی نسبت به مسلمانان دیگر در سایر کشورها باید با هم با محبت،رحیم و رفعت باشند و با دشمن مشترک و کفار حربی مثل رژیم اسرائیل کودک کش و خونخوار و یا تروریست های آمریکایی باید تقابل کنند.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به آیه "رحماء بینهم" مطرح کرد:فرقی بین شیعه و سنی، شیعه و شیعه،زیدیه و شیعه نباید باشد. اهل تسنن و تشیع نباید تفاوتی داشته باشند؛ شیخ مفید هم برای اهل تسنن فتوا می داد هم  برای اهل تشیع .نواب خاصه امام زمان (عج) هم  فتوایشان کلی بود. بسیاری از علمای شیعه مانند "محمد مغنیه "کتابشان را هم برای شیعه هم  برای مذاهب پنجگانه مسلمانان نوشته اند.

نوروزی با اشاره به کشورهای مدعی اسلام و کشورهایی مانند عربستان که ادعای خادم الحرمینی دارد عمل به قرآن کریم را به کلی فراموش کرده اند،مطرح کرد: مسلمانان باید با هم متحد و برادر باشند و امروز باید  قرآن کریم را در مجامع گسترش دهیم.

رژیم سعودی فاقد توانایی برای حل جنگ یمن

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه رژیم سعودی فاقد توانایی برای حل آبرومندانه جنگ یمن است، ادامه داد:آل سعود در کثیف‌ترین جنگ دوران اخیر و در حمله به یمن، با وجود گذشت بیش از چهار سال تجاوزگری هیچ دستاورد نظامی و سیاسی را کسب نکرده است ،هرچه که از زمان وقوع این جنگ می‌گذرد، شکست‌های سنگین‌تری نصیب مزدوران سعودی در جنگ یمن می‌شود.

عمل به قرآن  کریم در جوامع اسلامی فراموش شده است

وی با بیان اینکه عمل به قرآن در جوامع اسلامی فراموش شده است، مطرح کرد:آل سعود با ادعای خادم الحرمینی،در واقع خائن به حرم اهل بیت است؛ خائن به حرم امن الهی و حرم پیغمبر(ص) همچنین اولاد پیغمبر ائمه بقیع است.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با تاکید براینکه علمای کشورهای اسلامی باید  قرآن کریم را در میان جامعه گسترش دهند، خاطرنشان کرد: علما و اندیشمندان از آیات قرآن استفاده کنند. اما برخی از کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی آیه اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار" را نه تنها رعایت نکردند و در مقابل کفر نایستادند؛ بلکه به کفار هم در قتل عام مسلمانان و به خاک و خون کشیدن مردم مسلمان کمک کردند. 

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به سکوت برخی کشورهای مدعی اسلام در موضوعات یمن و فلسطین ،تصریح کرد:قرآن مجید می فرماید مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ ، ویا در سوره مبارکه النساء می فرماید:  الَّذینَ آمَنوا یُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللَّهِ ۖ وَالَّذینَ کَفَروا یُقاتِلونَ فی سَبیلِ الطّاغوتِ . آیه قرآن می فرماید:رسول الله و اصحاب ایشان با همدیگر مهربان با محبت و با دشمنان شدید برخورد می‌کنند؛ مومنان در راه خدا جهاد می کنند کفار در راه طاغوت. قرآن می‌فرماید: یا رسول الله(ص) ما قرآن را نازل نکردیم بر تو که به زحمت بیفتی؛ این بیانگر این است که اسلام دین صلح ، صفا و صمیمیت است و مسلمانان باید نسبت به هم رحم داشته باشند./