به گزارش افکارنیوز،

یک پهپاد نظارتی انگلیس در کمتر از بیست و چهار ساعت برای دومین بار در نزدیکی مرز کریمه و در بخش روسی ساحل دریای سیاه مشاهده شد.

اخبار بین الملل_ بنا به گزارش اسپوتنیک، یک هواپیمای بدون سرنشین انگلیس در حالی در نزدیکی ساحل دریای سیاه مشاهده شد، که پهپاد مشابه آن کمتر از یک روز قبل در همان محدوده دیده شده بود.

 پورتال «پلین رادار» گزارش داد بمباردیه گلوبال اکسپرس، جت دوربرد با سرعت بالا، پیش از بازگشت به پایگاه هوایی خود در حال پرواز در محدوده ۶۶ کیلومتری در خطوط ساحلی کریمه دیده شد. کمتر از یک روز پیش نیز یک هواپیمای بدون سرنشین مدل مشابه در ۶۲ کیلومتری ساحل کریمه مشاهده شده بود.

چند روز پیش، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد یک فروند هواپیمای سوخو-۲۷ این کشور یک هواپیمای جاسوسی آمریکا از نوع بوئینگ پی-۸ پوسایدون را در حالی که بر فراز دریای سیاه در نزدیکی کریمه در حال پرواز بود، رهگیری کرد. وزارت دفاع روسیه افزود این هواپیما در حال نزدیک شدن به مرز‌های روسیه بود که هواپیمای سوخو-۲۷ آن را رهگیری کرد.

شبه جزیره کریمه سال ۲۰۱۴ میلادی طی یک همه پرسی قانونی پیوستن خود به خاک روسیه را اعلام کرد، اما دولت مرکزی اوکراین و کشور‌های غربی نتیجه این همه پرسی را نپذیرفتند و مسکو را تحریم کردند.