به گزارش افکارنیوز،

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: احزاب اپوزیسیون که این روزها با مظلوم‌نمایی تلاش می‌کنند تا احساسات عمومی را برانگیزند تنها به‌دنبال گرفتن دستور معافیت از مجازات هستند.

اخبار بین الملل- وی تصریح کرد: آنها می‌خواهند که دولت به آنها اجازه خروج از کشور را بدهد و با خیال راحت به خارج از پاکستان رفته و اموالی را که خارج کرده‌اند استفاده کنند.

عمران‌خان گفت: طی یک سال اخیر تمام مالیاتی را که از مردم جمع کردیم فقط برای پرداخت نصف سود بدهی خارجی استفاده کردیم.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: تمام کشورهای جهان در حال پیشرفت در حوزه‌های مختلف هستند ولی متأسفانه بدهی‌های سنگین بر اقتصاد ما تأثیر منفی فراوانی گذاشته است.

وی گفت: ما کم کردن هزینه‌ها و مخارج را باید از خودمان شروع کنیم، من در جریان سفر خود به آمریکا در هیچ هتلی اقامت نمی‌کنم و تلاش من این است که در منزل سفیر اسکان داشته باشم.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: ما با بیش از 12 میلیارد دلار فساد مالی مواجه هستیم و اگر مفسدان اقتصادی را مجازات نکنیم هیچ‌گاه پیشرفت نخواهیم کرد.

عمران‌خان ضمن اشاره به وضعیت کشور چین گفت: پکن طی 5 سال هزاران مفسد مالی را مجازات کرد و همین باعث شد تا مسیر موفقیت این کشور هموار شود.

نخست وزیر پاکستان تأکید کرد: من هیچ‌گاه به مفسدان مالی معافیت از مجازات نخواهم داد و اگر این کار را انجام بدهم مردم پاکستان من را نخواهند بخشید.

عمران‌خان افزود: در حال حاضر بدهی‌های خارجی ما به‌دلیل ناکارآمدی سران حزب نواز و مردم به 30 هزار میلیارد روپیه رسیده و تنها باید به‌فکر پرداخت این بدهی‌ها باشیم.