به گزارش افکارنیوز،

گروهی از معترضان به طرح‌های مهاجرتی دولت آمریکا، پرچم آمریکا را از «سازمان مهاجرت و گمرک » در «دنور» پایین کشیده و  آن‌را با پرچم «مکزیک» جایگزین کردند.

اخبار بین الملل_ تظاهرکنندگان جمعه شب با تجمع مقابل ساختمان سازمان مهاجرت و گمرک در شهر «آورورا» واقع در کلرادو، علیه برنامه‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ در این شهر تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، برخی تظاهرات کنندگان با برداشتن موانع نزدیک این ساختمان و عبور از آن‌ها، پرچم مکزیک را با پرچم آمریکا جاگزین کردند. در جریان این حادثه یک پرچم نقاشی شده که روی آن شعار علیه برنامه مهاجرتی نوشته شده بود نیز به اهتزار درآمد.

آمریکا

پلیس بعد از مطلع شدن از این تجمع وارد عمل شده و مجددا پرچم آمریکا را جایگزین پرچم مکزیک کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که از زمان مبارزات انتخاباتی بارها بر لزوم ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید کرده بود، چندی قبل از احتمال استقرار ارتش آمریکا در مشترک دو کشور خبر داد. این در حالی است که سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت ترامپ از قبیل ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورهای اسلامی به همراه جداسازی اجباری فرزندان مهاجران از والدینشان با انتقادهای بین‌المللی مواجه شده است.

علی‌‌رغم ادعاهای ترامپ علیه مکزیک، مقام‌های این کشور همواره اعلام کرده‌اند تا حد امکان مانع از ورود غیرقانونی مهاجران به خاک آمریکا شده‌اند. به تازگی نیز طرح دولت ترامپ علیه پناهجویان در یکی از شهرهای آمریکا مسدود شد. یک دادگاه فدرال در شهر «سیاتل» آمریکا چند روز قبل علیه رویکرد دولت  این کشور مبنی بر بازداشت پناهجویان رای صادر کرد.

آخرین اخبار در این زمینه حکایت از آن دارد که دولت آمریکا  قصد دارد از روز یکشنبه نزدیک به دو هزار نفر از مهاجران ثبت‌نشده را در جریان عملیاتی گسترده در 10 شهر بزرگ این کشور بازداشت و اخراج کند.