به گزارش افکارنیوز،

محمد علی الحکیم، وزیر امور خارجه عراق در دیدار با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بغداد، خروج یکجانبه آمریکا از برجام را عامل اصلی هرگونه بحران در منطقه دانست.

اخبار بین الملل_ فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای دیدار با مسئولان عالی عراق وارد بغداد شده است، پس از دیدار با رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس مجلس عراق با محمد علی الحکیم وزیر امور خارجه این کشور، تحولات منطقه و جهان را بررسی کرد.

محمد علی الحکیم در نشست خبری مشترک با موگرینی با اشاره به نقش اروپا در بازسازی عراق، بررسی تحولات منطقه را هدف اصلی این دیدار اعلام کرد.

حکیم با اشاره به موضع کشورش در مورد سوریه گفت: عراق حامی گفتگوی طرف‌های سوری بدون دخالت خارجی هاست و در عین حال بر حفظ یکپارچگی خاک سوریه و خروج بیگانگان از آن کشور تاکید می‌کند.

وزیر امورخارجه عراق افزود: بخش مهمی از گفتگو‌های ما با موگرینی مختص تحولات برجام بود. معتقدیم منطقه خاورمیانه آماده جنگ تازه‌ای نیست و هرگونه بحران آفرینی، تاثیری منفی بر تحولات جنگ ما با تروریسم می‌گذارد. او افزود: خروج یکجانبه امریکا از برجام بحران ساز بود. بحرانی که با گفتگو می‌شد آن را حل و فصل کرد.

حکیم افزود: برای حل بحران برجام، اتحادیه اروپا می‌تواند نقش مهمی ایفا کند و ما نیز با همکاری دو کشور کویت و عمان هم آمادگی مشارکت برای کاهش هرگونه بحران آماده ایم.