به گزارش افکارنیوز،

یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس توطئه‌ای در دست دارند که بوسیله آن به دنبال توجیه تحریم‌های جدید خود علیه مسکو هستند.

اخبار بین الملل_ طبق اعلام این منبع دیپلماتیک، آژانس اطلاعاتی آمریکا و انگلیس در حال تهیه اطلاعات نادرستی در خصوص نزدیکان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و وزارت دفاع این کشور هستند. طبق اذعان این منبع، این کار با هدف توجیه دور جدید تحریم‌ها علیه روسیه انجام می‌شود.

این منبع در ادامه افزود: در حال حاضر مرحله‌ای فعال از کمپین ضد روسیه ساماندهی شده که سرویس‌های (اطلاعاتی) غرب برای خدشه دار کردن چهره نزدیکان رئیس جمهور روسیه و فرماندهی وزارت دفاع آن را اجرایی کرده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: اقدامات بسیار خصمانه‌ای در زمینه اطلاعات، به عنوان بخشی از اقدامات تحریک آمیز بکار گرفته شده است. متخصصان دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس اطلاعاتی موهوم و نادرست در خصوص سران روسیه جمع آوری کرده اند.

طبق اعلام این منبع، این توطئه تکرار سناریوی اسناد پاناما (موسوم به پاناماگیت) در سال ۲۰۱۵ است؛ زمانی که رسانه‌های غربی پرونده‌ای در خصوص پولشویی و فرار مالیاتی را منتشر کردند که بسیاری از رهبران جهان در آن پرونده درگیر بودند.

این منبع گفت بدنام کردن مقامات روسیه با کمک خبرگزاری‌هایی که از سوی مقامات آمریکایی حمایت مالی می‌شوند، انجام می‌شود.