به گزارش افکارنیوز،

تعدادی از فعالان طرفدار اروپا امروز (شنبه)، ۲۰ ژوئیه، به عنوان بخشی از برنامه «راهپیمایی برای تغییر» به خیابان‌های لندن آمدند تا اعتراض خود به برکسیت را نشان دهند.

اخبار بین الملل_ تظاهرات کنندگان در پارک لین تجمع یافته‌اند و انتظار می‌رود به سوی میدان مجلس حرکت کنند. کمپین «بهترین برای بریتانیا»، «دانشمندان برای اتحادیه اروپا»، «رای مردم» و همین‌طور سازمان‌های مختلف دیگر از حامیان این جنبش هستند.

این اعتراض پیش از انتخاب رئیس بعدی حزب محافظه کار انگلیس که قرار است ابتدای هفته آینده اعلام شود روی می‌دهد. رهبر حزب محافظه‌کار، نخست‌وزیر این کشور نیز خواهد شد. بوریس جانسون، وزیر امور خارجه پیشین، و جرمی هانت، وزیر امور خارجه کنونی انگلیس، دو رقیب باقیمانده برای این منصب هستند.

۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ در انگلیس همه‌پرسی برگزار شد که در آن ۱۷ میلیون نفر، تقریبا ۵۲ درصد از مردم این کشور، به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند و به این ترتیب جنبش برکسیت به موفقیت رسید. ترزا می، نخست وزیر انگلیس، در نوامبر ۲۰۱۸، پس از دو سال مذاکرات سخت توانست توافق خروج از اتحادیه اروپا را نهایی کند. اما نمایندگان مجلس این کشور پس از سه دور رای‌گیری، این توافق را رد کردند. به همین دلیل، تاریخی که پیش از این برای برکسیت تعیین شده بود، ۲۹ مارس ۲۰۱۹، تغییر و طبق توافقی که با مقامات اتحادیه اروپا به دست آمد انگلیس حداکثر باید تا ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی برکسیت را اجرایی کند.

گفتنی است نخست وزیر انگلیس پس از ناکامی چند باره در تصویب توافق لندن و اتحادیه اروپا درباره برکسیت در پارلمان این کشور، استعفای خود را اعلام کرد. بوریس جانسون که شانس بیشتری برای جانشینی ترزا می‌ دارد از همان ابتدای نامزدی خود اعلام کرد طرفدار «برکسیت سخت» است و این کشور را با و یا بدون توافق در تاریخ تعیین شده از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد.