به گزارش افکارنیوز،

فرمانده تروریست‌های سنتکام دوشنبه برای نخستین بار از زمان تصدی این سمت به شمال سوریه عزیمت و با متحدان تحت حمایت نیروهای کرد در این منطقه دیدار کرد. 

اخبار بین الملل_  به نوشته «خبرگزاری فرانسه» ژنرال «کنث مک‌کنزی» فرمانده تروریست‌های سنتکام با گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» دیدار کرد.  

بر اساس این گزارش، مک‌کنزی پس از ورود به منطقه با «مظلوم عبدی» فرمانده گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه در باره تحولات جاری گفت‌و‌گو کرد . در این دیدار طرفین در زمینه هماهنگی نیروهای ائتلاف آمریکا و نیروهای دموکراتیک سوریه به رایزنی پرداختند.

 سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت که این دیدار در شهر «کوبانی» در شمال سوریه و هم‌مرز با ترکیه صورت گرفت.  ژنرال مک‌کنزی نیز مدعی شده که این دیدار به هدف  جلوگیری از تجدید فعالیت مجدد داعش در منطقه صورت گرفته است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، در حالی‌که  برخی نظامیان آمریکایی کماکان در شمال سوریه مستقر هستند،  واشنگتن حمایت نظامی خود از اعضای دیگر ائتلاف را افزایش داده است .

خبرگزاری «آناتولی» نیز درباره این دیدار نوشت که ژنرال مک‌کنزی با یکی از مقام‌های ارشد گروه «یگان‌های مدافع خلق» دیدار کرده است.

ژنرال مک‌کنزی در حالی دوشنبه وارد شمال سوریه شد که یک وبگاه خبری از ورود یک کاروان نظامی آمریکا  از عراق به سوریه و برای کمک به نیروهای دموکراتیک خبر داد. 

وبگاه «آی‌ام‌ان» نوشت که نیروهای کرد در حالت آماده‌باش قرار دارند و معتقدند ارتش ترکیه برای حمله نظامی به شهرهای «منبج» در شمال شرق حلب و «تل ابیض» در شمال رقه در حال برنامه ریزی است.

سرکرده سابق «ارتش آزاد» سوریه نیز به تازگی فاش کرد که آمریکا در حال آموزش بیش از 65 هزار نفر از عناصر مسلح و استقرار آن‌ها در مرزهای عراق و سوریه است. «ابو انس الحریری» از سرکردگان سابق گروهک تحت حمایت ترکیه موسوم به «ارتش آزاد» سوریه در این باره گفت که آمریکا در راستای منافعش، هزاران عنصر را در مرزهای عراق و سوریه مستقر کرده است.

ابو انس الحریری گفت که آمریکا اکنون در حال آموزش عناصر گروهک‌های «جیش المغاویر»، «قوات احمد العبدو» و «اسود الشرقیه» در «منطقه 55 کیلومتری» در داخل خاک سوریه و نزدیک پایگاه «التنف» که تحت کنترل ایالات متحده قرار دارد، است.