به گزارش افکارنیوز،

مقامات روسیه امروز (چهارشنبه) از بازداشت 15 ملوان روس به‌دست نیروی دریایی کره شمالی خبر دادند.

اخبار بین الملل- سفارت روسیه در پیونگ یانگ طی پستی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که کره شمالی در تاریخ هفدهم جولای (بیست‌وششم تیر) یک فروند شناور ماهیگیری را به‌دلیل ورود غیرقانونی به آب‌های سرزمینی این کشور توقیف کرده است.

 15 ملوان روس و 2 خدمه اهل کره جنوبی که سرنشین این شناور بودند، توسط گارد ساحلی کره شمالی بازداشت شده و اکنون در هتلی در شهر «وونسان» نگهداری می‌شوند.

سفارت روسیه می‌گوید در اطلاعیه‌ای که وزارت خارجه کره شمالی به آنها درباره توقیف این کشتی ارسال کرده، نوشته شده که خدمه این کشتی ماهیگیری به‌دلیل «نقض قوانین ورود و اسکان در قلمرو [کره شمالی] بازداشت شدند».

وزارت اتحاد کره جنوبی – که مسئول امور بین دو کره است – نیز امروز گفت دو ملوان تبعه این کشور در سلامت کامل به سر می‌برند و سئول در تلاش است تا بتواند از طرق دیپلماتیک و مذاکره با کره شمالی و روسیه آنها را آزاد کند.

بر اساس این گزارش، مقامات کنسولگری روسیه روز دوشنبه با ملوانان روسی دیدار کرده و از صحت حال آنها اطمینان حاصل کرده بودند.

سفارت روسیه همچنین تاکید کرد که علاوه بر تماس‌های پیوسته با دولت کره شمالی، در حال انجام اقدامات لازم برای حل مسالمت‌آمیز این مشکل هستند.