به گزارش افکارنیوز،

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه می‌گوید پیشنهادهای آمریکا درباره منطقه امن سوریه برای آنکارا رضایت‌بخش نیست.

اخبار بین الملل_ پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد نماینده ویژه این کشور در امور سوریه برای نشستی دو روزه با مقامات ارشد ترکیه راهی آنکارا شده است.

در این بیانیه آمده است: جیمز جفری، رهبری هیئتی متشکل از چندین آژانس را در آمریکا برای ادامه گفتگو با مقامات بلندپایه ترکیه به منظور پیشبرد مسائل مورد توجه دو طرف درباره سوریه از جمله پرداختن به نگرانی‌های امنیتی مشروع ترکیه، اجرای قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل درباره مناقشه سوریه و تلاش‌های مستمر ما برای تضمین شکست قطعی داعش برعهده دارد.

وزیر خارجه ترکیه روز چهارشنبه پس از گفت‌وگو با مقامات آمریکایی با ابراز ناراحتی از پیشنهادات آنها افزود: عناصر تروریستی ی.پ.گ همچنان در منطقه امن حضور دارند. ما نیاز به توافق فوری با آمریکا بر سر منطقه امن در سوریه داریم. صبر ما به سر آمده است.

جمعه گذشته نیز حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود اعلام کرد: تنها نیروی نظامی‌ آماده، مقتدر، و مناسب برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، نیروهای مسلح ترکیه است.

آنکارا نیروهای کُرد تحت حمایت آمریکا موسوم به «یگانهای مدافع خلق (ی.پ.گ)» را سازمانی تروریستی می‌داند و این موضوع از تنشهای اصلی بین دو کشور است.

ترکیه از سال ۲۰۱۶ دو عملیات نظامی بزرگ با عنوان عملیات «شاخه زیتون و سپر فرات» را در شمال‌غربی سوریه اجرا کرده است.