به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پس از حضور امروز رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت (ادعایی) روسیه در انتخابات آمریکا در جلسات استماع کمیته قضایی و همچنین کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان این کشور در پیامی توئیتری به انتقاد از دموکرات‌های کنگره پرداخت.

اخبار بین الملل_ ترامپ در توئیتر خود نوشت «دموکرات‌ها و دیگران می‌توانند به طور غیرقانونی جرمی بسازند و تلاش کنند آن را به یک رئیس‌جمهور بسیار بی‌گناه نسبت دهند و وقتی او در مقابل این حمله غیرقانونی و خائنانه علیه کشورمان دفاع کند آن‌ها آن را ممانعت بنامند. اشتباه است. چرا رابرت مولر از محققان تحقیق نکرد؟»

ترامپ همچنین در توئیت دیگری تحقیقات در خصوص دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را «بزرگترین تحقیقی که در تاریخ آمریکا به دنبال شکار بوده است» نامید.

رابرت مولر امروز در جلسات استماع کمیته قضایی و همچنین کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان این کشور حضور یافت. او در این جلسه گفت «بر اساس تحقیقات ما دولت روسیه به روشی سیستماتیک در انتخابات ما دخالت کرده است. با این حال، تحقیقات ثابت نمی‌کند که ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه توطئه کرده باشد».

مولر در ادامه افزود «گزارش من رئیس‌جمهور آمریکا را تبرئه نمی‌کند. این گزارش نتیجه گیری نمی‌کند که ترامپ در اجرای عدالت مانع تراشی نکرده است».

او همچنین اعلام کرد امکان اعلام جرم علیه ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری او وجود دارد.

تحقیقات مولر که به مدت دو سال بر ریاست جمهوری ترامپ سایه افکنده بود، در ماه مارس امسال و پس از ارائه گزارش ۴۴۸ صفحه‌ای او پایان یافت. مولر پیش از این گفته بود علاقه‌ای برای حضور مقابل نمایندگان کنگره ندارد.