به گزارش افکارنیوز،
به دنبال اظهارات رابرت مولر، بازپرس پیشین تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا، هشتگ «الان ترامپ را استیضاح کنید» و «الان روند استیضاح را آغاز کنید» به داغ‌ترین هشتگ‌های توییتر تبدیل شدند. ده‌ها هزار نفر از کاربران شبکه‌های اجتماعی از قانونگذاران آمریکا درخواست کردند روند استیضاح رئیس جمهور این کشور را آغاز کنند.

اخبار بین الملل- رابرت مولر دیروز (چهارشنبه) به مدت ۶ ساعت به پرسش‌های کمیته‌های اطلاعاتی و قضایی مجلس نمایندگان آمریکا درباره تحقیقات دو ساله‌اش در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا پاسخ داد. این نخستین بار بود که رابرت مولر در مقابل کنگره به پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.

پس از شهادت مولر در مقابل کنگره، هشتگ «الان ترامپ را استیضاح کنید» در بیش از ۵۹۰۰۰ پست توییتری بوسیله کاربران رسانه‌های اجتماعی استفاده شد. همچنین هشتگ «الان روند استیضاح را آغاز کنید» بیش از ۶۵۰۰۰ بار بوسیله کاربران توییتر مورد استفاده قرار گرفت.

یکی از کاربران در حساب توییتر نوشت: شهادت امروز مولر بار دیگر نشان داد که کنگره باید کارش را انجام دهد. ما باید همین الان رونداستیضاح ترامپ را آغاز کنیم.

کاربر دیگری نوشت: نمایندگان دموکرات در انتظار حمایت مردمی برای آغاز روند استیضاح ترامپ هستند. ما باید الان حرفی بزنیم.

کاربری نوشت: مولر امروز با شهادتش مشخص کرد که ترامپ یک مجرم و خائن است که نباید رئیس جمهور باشد. زمان آن رسیده که ترامپ را استیضاح کنیم.

«الان ترامپ را استیضاح کنید» داغ‌ترین هشتگ توییتر شد+ تصاویر

شخصی نوشت: این تأیید شد. ترامپ یک مجرم و یک رسوایی برای نظام عدالت آمریکاست.

«الان ترامپ را استیضاح کنید» داغ‌ترین هشتگ توییتر شد+ تصاویر

کاربری خطاب به نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: زمان آن رسیده نانسی. زمان آن رسیده. الان ترامپ را استیضاح کن.

«الان ترامپ را استیضاح کنید» داغ‌ترین هشتگ توییتر شد+ تصاویر

با وجود ادعا‌های مکرر دونالد ترامپ مبنی بر بی گناه بودنش، مولر در جلسه استماع کمیته قضایی و کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر تأکید کرد تحقیقات ثابت نمی‌کند که ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه توطئه کرده باشد. وی همچنین اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا را تبرئه نمی‌کند و گزارش او نتیجه گیری نمی‌کند که ترامپ در اجرای عدالت کارشکنی نکرده است.

مولر همچنین گفت: امکان اعلام جرم علیه ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری او وجود دارد.

تحقیقات مولر که به مدت دو سال بر ریاست جمهوری ترامپ سایه افکنده بود، در ماه مارس امسال و پس از ارائه گزارش ۴۴۸ صفحه‌ای او پایان یافت. رابرت مولر در این گزارش ۱۰ مورد احتمالی از کارشکنی‌های دونالد ترامپ در اجرای عدالت را فهرست بندی کرده بود.