به گزارش افکارنیوز،

 رابرت مولر، بازپرس پیشین پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا در جلسه استماع کنگره دچار فراموشکاری شد.

اخبار بین الملل- مولر در این جلسه در پاسخ به سوال گرگ استانتون (GREG STANTON) نتوانست در پاسخ به وی بگوید که کدام رئیس جمهور آمریکا او را به مقام دادستان کل ماساچوست منصوب کرده است.

در این جلسه استانتون از مولر پرسید: شما عضوی از تفنگداران دریایی آمریکا بوده‌اید. شما با کمال میل و با افتخار در ویتنام خدمت کرده‌اید. کدام رئیس جمهور آمریکا شما را به عنوان دادستان کل ماساچوست انتخاب کرد؟

مولر در پاسخ گفت: آیا منظور شما کدام سناتور است؟ به نظرم او رئیس جمهور بوش بود.

در ادامه استانتون گفت: تا آنجایی که من می‌دانم رئیس جمهور رونالد ریگان این افتخار را داشت که شما را به این مقام منصوب کند.

در ادامه مولر گفت: من اشتباه کردم.

مولر روز گذشته در جلسات استماع کمیته قضایی و همچنین کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان این کشور حضور یافت.

تحقیقات مولر که به مدت دو سال بر ریاست جمهوری ترامپ سایه افکنده بود، در ماه مارس امسال و پس از ارائه گزارش ۴۴۸ صفحه‌ای او پایان یافت. مولر پیش از این گفته بود علاقه‌ای برای حضور مقابل نمایندگان کنگره ندارد. رئیس جمهور آمریکا نیز تحقیقات مولر را «آزار رقبای سیاسی» توصیف کرده است.

رابرت مولر در این جلسه ادعا کرد: بر اساس تحقیقات ما دولت روسیه به روشی سیستماتیک در انتخابات دخالت کرده است.

وی با این حال افزود: تحقیقات ثابت نمی‌کند که ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه توطئه کرده باشد.

مولر در ادامه گفت: گزارش من رئیس جمهور آمریکا را تبرئه نمی‌کند. این گزارش نتیجه گیری نمی‌کند که ترامپ در اجرای عدالت مانع تراشی نکرده است.

وی همچنین اعلام کرد امکان اعلام جرم علیه ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری وی وجود دارد.