به گزارش افکارنیوز،

بر اساس گزارش‌های دریافتی تاکنون، ۷۳ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکارخ داده است که بر اثر آن‌ها دست کم ۱۹ نفر کشته و ۴۶ نفر زخمی شده اند.

اخبار بین الملل_ در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر میامی در ایالت فلوریدا یک نفر کشته شد و دو نفر دیگر زخمی شدند. پلیس اعلام کرد تیراندازی در یک کلوب شبانه رخ داده است. در حادثه‌ای در پارک ملی شهر هات اسپرینگ در ایالت آرکانزاس دو نفر کشته شدند. پلیس یک نفر را در ارتباط با این حادثه بازداشت کرده است.

تیراندازی در شهر سنت لوئیس در ایالت میسوری نیز دو کشته بر جا گذاشت. در حادثه‌ای در شهر فرانکفورت در ایالت کنتاکی دو نفر کشته شدند و یک نفر نیز زخمی شد. پلیس حادثه را قتل و خودکشی توصیف کرده است. در تیراندازی بین سرنشینان دو خودرو در شهر ممفیس در ایالت تنسی نیز سه نفر زخمی شدند.

۱۷ مورد از تیراندازی‌های گزارش شده در شبانه روز گذشته هیچ قربانی (زخمی یا کشته) در پی نداشت.

مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت سه شنبه تا چهارشنبه و تلفات آن‌ها را در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس ۱۲۶ مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، ۲۹ نفر کشته و ۷۶ نفر زخمی شده اند. ۳۷ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

بر این اساس طبق گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، ۱۹۹ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آن‌ها ۴۸ نفر کشته و ۱۲۲ نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی‌ها در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می‌شود، آمار نهایی تیراندازی‌های بیست و چهار ساعت چهارشنبه تا پنجشنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز جمعه منتشر می‌شود.