به گزارش افکار نیوز به نقل ازمهر ، راشاتودی نوشت : جسد "اسامه بن لادن" رهبر شبکه تروریستی القاعده بر خلاف آنچه رسانه های آمریکایی ادعا کرده اند به دریا انداخته نشده است.

اسناد افشا شده توسط پایگاه اینترنتی ویکی لیکس نشان می دهد نیروهای سازمان اطلاعات و امنیت مرکزی آمریکا(سیا) پس از اجرای عملیات تروریستی علیه بن لادن، جسد وی را به خاک این کشور انتقال داده اند.
این اطلاعات پس از هک پست الکترونیکی شرکت امنیتی Stratfor به دست آمده است. بر این اساس " فرد بورتون " معاون رئیس این شرکت بر این باور است که جسد بن لادن با یک هواپیمای سیا به یک پایگاه نظامی در مریلند منتقل شده است.
این در حالی است که طبق گزارش رسمی دولت آمریکا بن لادن پس از کشته شدن در عملیات نیروهای ویژه این کشور در حومه اسلام آباد پاکستان در تاریخ دوم ماه می ۲۰۱۱ و پس از انجام به اصطلاح شعائر مذهبی به نقطه نامعلومی در دریا انداخته شد.
به گفته بورتون، آمریکایی ها کوشیده اند با ساختن داستان به دریا انداختن جسد بن لادن، شبیه مورد "آدولف آیشمن" از متهمین ردیف اول هولوکاست عمل کنند. این افسر ارشد رژیم نازی پس از دستگیری توسط موساد در آرژانتین در سال ۱۹۶۲ اعدام شده و خاکسترش بر فراز دریای مدیترانه پخش شد.