به گزارش افکار نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، خبرنگار سی ان ان گفت منابع ارتش انگلیس می گویند دراین حادثه خودروی زرهی ارتش انگلیس موسوم به جنگجو یا Warrior که خودروی زرهی مقاومی است با یک مین زمینی بسیار قوی برخورد کرده است. وی افزود گزارش ها حاکی است این مین به قدری قوی بوده که شش نظامی انگلیس سوار بر این خودروی زرهی در بلافاصله کشته شده اند. وی گفت در ابتدا تصور می شد که این شش نظامی انگلیس ناپدید شده اند اما به احتمال زیاد همه آنها کشته شده اند و تحقیق ارتش انگلیس در این خصوص ادامه دارد. وی گفت این بدترین حادثه مرگبار برای نیروهای انگلیسی مستقر در استان هلمند از سال ۲۰۰۹ میلادی به این طرف محسوب می شود.
خبرنگار این شبکه گفت حمله در حالی علیه نیروهای ایساف در استان هلمند صورت گرفته که ایساف از پیشرفت های قابل توجه در برقراری امنیت در این استان خبر داده بود. وی افزود خودروهای زرهی «جنگجو» ارتش انگلیس دربرابر مین های زمینی متعارف مقاوم هستند اما ظاهراً این مین زمینی قدرت انفجاری فوق العادای داشته است.

این نفربر ۲۴ تن جرم، ۶.۳ متر طول، سه متر عرض و ۲.۸ متر ارتفاع داشته و بیشینه سرعت آن ۷۵ کیلومتر بر ساعت و سلاح اصلی آن یک توپ ۳۰ میلیمتری است.