به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "بلومبرگ"، "لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اینکه واشنگتن در حال بررسی اقدام نظامی احتمالی برای پایان بخشیدن به بحران سوریه است و اعلام کرد که مخالفان سوری و حمایت بین المللی از آنها به اندازه کافی برای مداخله نظامی در سوریه در شرایط فعلی با یکدیگر یکپارچه نیستند.

وزیر دفاع آمریکا امروز در ارائه گزارش خود در کمیته نیروهای مسلح سنا اعلام کرد: ما در حال بررسی اقدامات احتمالی بیشتری هستیم که این اقدامات را می توان با شرکای بین المللی خود و در راستای حمایت از مردم سوریه، پایان بخشیدن به خشونت ها در این کشور و تضمین ثبات منطقه ای عملی کرد؛ این اقدامات در صورت لزوم شامل گزینه های نظامی بالقوه نیز می شود.

پانتا افزود: اگرچه ما هیچ گونه اقدام آتی را در قبال سوریه رد نمی کنیم اما دولت آمریکا در حال حاضر بیشتر روی رویکردهای دیپلماتیک و سیاسی در مقایسه با مداخله نظامی در سوریه متمرکز است.

وزیر دفاع آمریکا بدون اشاره به فعالیت گروه های تروریستی در سوریه برای ناامن کردن این کشور مدعی شد: آمریکا در حال حاضر روی انزوای نظام " بشار اسد " رئیس جمهوری سوریه به روش دیپلماتیک و سیاسی متمرکز است؛ نظامی که به خاطر کشتار مردمش مشروعیت خود را از دست داده است؛ اسد زمینه را برای امکان اقدام نظامی باز کرده است و دولت اوباما نیز به ارزیابی شرایط سوریه ادامه خواهد داد و در صورت لزوم استراتژی خود را تنظیم خواهد کرد.

در شرایطی که " باراک اوباما " رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته اعلام کرد که اقدام نظامی یک جانبه آمریکا علیه سوریه یک اشتباه محسوب می شود، وزیر دفاع آمریکا نیز در تکرار این اظهارات اوباما با اشاره به اینکه یک راه حل سریع و ساده در قبال بحران سوریه وجود ندارد، گفت که نظام سوریه یک ارتش قوی دارد.

این اظهارات وزیر دفاع آمریکا در شرایطی گزارش می شود که "جان مک کین" سناتور جمهوریخواه ایالت آریزونای آمریکا اخیرا خواستار حمله هوایی به نظامیان و دولت سوریه شده است؛ پیشنهادی که مخالفت سایر قانونگذاران کنگره آمریکا را در پی داشته است.